Нові обличчя. Олег Березюк.

28 квітня 2020, 17:41
Власник сторінки
журналист
0
22

Директор інформаційно-аналітичного центру Української партії Олег Березюк, відомий юрист, досвідчений політик, громадський діяч. Розмірковує про ситуацію в Україні

Знайомимо з перспективними діячами українського політикуму. Нові обличчя. Олег Березюк. Українська партія. Нові ідеї. Реальний досвід. Чи не час кардинально переформатувати владу?

Директор інформаційно-аналітичного центру Української партії Олег Березюк, відомий юрист, досвідчений політик, громадський діяч. Розмірковує про ситуацію в Україні, а головне, готує програмні матеріали про вихід країни із затяжної економічної кризи.

Біографічна довідка: Народився 4 жовтня 1965р. на Черкащині. Служба в армії 83-85 (повітряно -десантні війська). До 1990 тренер з легкої атлетики в МСК «Колос». У 1995 закінчив юрфак КНУ ім. Т. Шевченка. Помічник- консультант нар. депутата України, Радник голови Держпідприємництва (О Кужель), Начальник Головного аналітично-правового управління в Державному комітеті з питань регуляторної політики і підприємництва. Головний консультант комітету ВРУ з питань державного будівництва і місцевого самоврядування – А Матвієнко голова). Радник Голови Служби зовнішньої розвідки України 2014-2016 роки, голова В Гвоздь. Нині адвокат, член Ради адвокатів м Києва.

Пропонуємо коротку бесіду з паном Олегом Березюком.

-Пане Олеже, цікаво почути Вашу думку про суть багаторічних ліберальних реформ, які вже три десятиліття тривають в державі. Як Ви оцінюєте події останніх років?

-Інфекція коронавірусу ,крім медичних,виявила ще і цілий ряд суспільно – політичних проблем.
Сьогодні уже усі побачили , що чистий лібералізм не є істиною в останній інстанції і вільний ринок не є таким вільним,яким його весь час намагались нам представляти ліберали.
На міжнародному ринку спостерігається тенденція до створення монопольно- олігархічних об’єднань у вигляді транснаціональних корпорацій , а національні держави поки що не можуть нічого з цим зробити.
Звідси з’являється недобросовісна конкуренція, яка веде до монополізації ринку , зникнення менших суб’єктів господарювання,підняття цін і значного скорочення робочих місць.
Монополізація ринку і обмеження контрольних функцій з боку держави призводить лише до збагачення невеликої групи людей , але відбувається це все за рахунок всього суспільства ,а дуже часто і за рахунок здоров’я населення.
Сьогодні ми уже маємо можливість спостерігати за тим,як безконтрольне використання антибіотиків,гормонів росту та інших хімічних речовин призвело до збільшення виробництва продуктів харчування,але значного зниження їх якісті,що в кінцевому результаті негативно вплинуло і на імунітет людини.
Можна перераховувати ще багато інших проблем,але уже сьогодні стоїть питання,що нам з усім цим робити?
Мабуть очевидним є те,що потрібно відмовлятись від шкідливих для суспільства ліберальних реформ і ,у першу чергу ,необхідно створювати ефективну систему державного контролю у сфері підприємницької діяльності,охорони здоров’я і екологічної безпеки.
Далі потрібно розробляти і втілювати в життя державні програми,які будуть сприяти розвиткові нових ,безпечних для здоров’я людини і довкілля технологій.

В Україні уже з‘явились ентузіасти ,які почали застосовувати такі технології і вирощувати домашню птицю в промисловому масштабі без використання
антибіотиків і гормонів росту .
Першопрохідцями в цій галузі є такі компанії як «Епікур» і «Айпакс-Україна».
Разом з тим ці компанії не можуть нормально конкурувати на ринку через те,що виробники дешевої і неякісної продукції отримують дотації з державного бюджету.Очевидно,що тут не обходиться і без корупціі.
Зрозуміло ,що у цьому випадку мова йде про політичну корупцію і тут уже не можна обмежуватись проведенням лише судово-правовоі реформи, потрібно серйозно ставити питання і про реформу політичного устрою.
Звичайно,що над вирішенням усіх цих питань і мають працювати політичні партії .
Якщо говорити про вирішення якогось конкретного питання,то одна із Експертних рад Украінськоі партіі почала працювати над підготовкою державної програми щодо забезпечення населення якісною і безпечною для здоров’я людини мясною продукцією .
Найближчим часом цю програму буде оприлюднено і Українська партія буде займатись практичним втіленням її в життя та запровадженням в Україні нових стандартів у цій галузі .

-Рік тому відбулися президентські вибори, а відповідно, повне перезавантаження владної вертикалі. Почалися глобальні потрясіння. Ось і карантин коронавірусний… Що думаєте?

-Якась єзуїтська логіка у наших народних депутатів, Президента Украіни і Уряду.
Громадянам не можна збиратися в одному місці більше двох, а 450 народних депутатів України не бояться коронавірусу і під одним дахом працюють.
Збираються на свої засідання і члени Уряду .
Поліція ловить і штрафує окремих громадян,які виходять на вулицю без захисної маски ,але ніяк не протидіє священникам УПЦ МП,які скликають людей на молитву і не дотримуються карантинних заходів.
Уряд дозволив працювати великим підприємствам у сфері будівництва і торгівлі, але закрив сільськогосподарські ринки і практично усі підприємства ,що відносяться до малого і середнього бізнесу.На кожному кроці ця влада порушує закони і Конституцію, але чомусь причаїлися і мовчать «грантоїди» і різного роду «борці» з корупцією.
Нинішня влада по суті проводить відверту антинародну політику, але пружину не можна без кінця стискати.
Колись вона випрямиться і комусь за все це доведеться відповідати.

-Люди обурюються нахабством чиновників, суддів, прокурорів, депутатів. Нахабно порушують закони, крадуть, абсолютно не звертають увагу на громадську думку. Безвідповідальна влада злочинна! Що про це думаєте? Який вихід?

– Час просто виконувати Закони! В Кримінальному кодексі України є дві статті, які кожному чиновникові ,і особливо вищим посадовим особам нашої держави ,бажано читати щоденно , краще перед сном.
Перша це ст.364 (Зловживання владою або службовим становищем).

Ось як вона звучить: «Зловживання владою або службовим становищем ,тобто умисне,з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб , використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби ,якщо воно заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам ,свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам ,або інтересам юридичних осіб».
Якщо виходити з того, що усі посадові особи органів державної влади мають діяти відповідни до вимог Конституції і законів України , то вихід за межі Основного Закону можна кваліфікувати як зловживання владою.
Звичайно , що тут потрібно доводити умисел , але це уже завдання слідства.
Головне те,що санкція цієї статті передбачає досить серйозне покарання, аж до 12 років позбавлення волі.
Другою є ст.365(Перевищення влади або службових повноважень).
«Перевищення влади або службових повноважень ,тобто умисне вчинення службовою особою дій,які явно виходять за межі наданих їй прав чи повноважень ,якщо якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам чи інтересам окремих громадян ,або державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб».

 

Санкція цієї статті також передбачає досить тривалий термін ув’язнення, аж до 10 років позбавлення волі.
Якщо хтось сподівається на те, що попередників не притягували до відповідальності і його це також мине,то в житті все дуже часто і швидко змінюється.
І я це можу стверджувати виходячи з власної юридичної практики.
А якщо ще станеться так, що українці оберуть Президентом України порядну і принципову людину, яка призначить професійного і принципового Генерального прокурора, то тоді в Україні почне працювати закон і саджати будуть незважаючи на пору року.
Прийде час , коли кожному доведеться сповна відповідати за свої дії і тоді уже не буде мати значення, яку посаду займає чи займала та чи інша особа і скільки вона має грошей.

Влада не повинна бути безвідповідальною! Навпаки! Судити жорстко!

Знаю Олега Березюка ще з романтичних 90-х. Йому якось вдається тонко поєднувати романтику з прагматикою. Світла голова! Реаліст. Він розуміє, де ми знаходимося і головне, як швидко виправити ситуацію. Таких як він дуже не вистачає у владі! Патріот і професіонал.

Варто перемогти разом!

Віктор Тригуб, редактор журналу “Нова Січ”

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.