«Агент КГБ в змові з адептом Путіна Сальвіні: антиукраїнська провокація!»

17 липня 2019, 11:40
Власник сторінки
Украинский политтехнолог
1
229
«Агент КГБ в змові з адептом Путіна Сальвіні: антиукраїнська провокація!»

Заголовок, котрий не з'явився і навряд чи з'явиться...

Про різницю між інформаційними просторами. «Українська правда» опублікувала матеріал «Глава МВС Італії заявив, що його хотіло вбити «українське угруповання» - в котрому жодної згадки про прихильність Сальвіні до Путіна і співпрацю з «ДНР», про скандал з незаконним фінансуванням партії Сальвіні коштом непрозорих нафтових угод Росії... Зате є нагадування про «знайдені ракети класу повітря-повітря».

Зрештою, заголовок і матеріал, фактично, ідентичні точно таким же заголовкам і статтям на «Газета.ру», «КП.ру», «РИА Новости» і в решті руссо-ЗМІ.

 

Тим часом як європейська і світова преса вже тиждень вибухає заголовками про зв’язки Сальвіні з Путіним, про скандал з фінансуванням партії, про розслідування за цим скандалом... На тлі цієї інформаційної хвилі практично загубилась як неважлива дурничка заява самого Сальвіні про «замах українців». Принаймні, Ґуґл заховав ці відомості достатньо глибоко, бо перші сторінки пошуку за останній тиждень займають якраз викривальні матеріали про скандал довкола Сальвіні.

 

Відповідно, на тлі такої інформаційної хвилі мета скарги Сальвіні за «замах» стає самоочевидною: проросійський чиновник, котрого застукали на гарячому, намагається зобразити з себе жертву. Тим більше, що є привід: всі в курсі безпрецедентно незаконного засудження на 24 роки українського бійця Віталія Марківа.

 

От тільки підхопили ці завивання «жертви» виключно російські ЗМІ. Ну і навздогін вторинні українські (так, серед вторинних опинилась і «Європейська правда», і Гордон.уа, і кілька інших видань, але з пісні слів не викинеш, вони дійсно підхопили кремлівську ініціативу).

 

Правда, аж ввечері 16 липня «ЄП» опублікувала інші дані: що, за даними La Stampa, слідство, яке привело до виявлення арсеналу зброї в Італії, почалося з інформації, отриманої від колишнього секретного агента КГБ, який повідомив про підготовку терористичного акту проти Сальвіні якимись українськими націоналістами. Однак, поліція не знайшла жодних доказів цієї інформації, але було вирішено стежити за діяльністю деяких італійців, які брали участь у збройному конфлікті на Донбасі (чит., «інтернаціональні ополченці ЛДНР»).

 

Але жодних скандальних заголовків на кшталт «Агент КГБ в змові з адептом Путіна Сальвіні: антиукраїнська провокація!», звісно, не з’явилось. І мережею зараз гуляють обговорення, то це «Азов» погрожував Сальвіні чи хтось іще?

 

Зате руссо-ЗМІ вже поступово переходять до наступного етапу: з’являються заголовки про «українську терористичну загрозу Європі». Далі ці заголовки розповзуться через «Раша тудей» і «Спутнік» до європейських таблоїдів, бо журналістів і експертів на кремлівському підсосі в Європі не бракує. Як результат, притомним європейським політикам буде значно складніше обстоювати інтереси Європи і України проти Путіна, бо доведеться долати формовану Кремлем негативну громадську думку щодо «терористичної України». А ще ж геть нещодавно ми були «дружньою проєвропейською», «перспективною», «стійкою і героїчною Україною»...

 

Висновки з цього дуже непривабливі. І один з них: «Українська правда», і не тільки вона, досі тримають українців в інформаційному полі Кремля, а не Європи. Збіг це чи є якісь інакші, глибші причини – це вже питання інше.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Росія,війна,Італія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.