Є таке право – агітувати

24 лютого 2019, 18:08
Власник сторінки
Кандидат політичних наук
0
215

Про агітацію

Є таке право – агітувати

 

Поліцейські спецоперації, обшуки та затримання, розкриття “виборчих пірамід” службою безпеки спільно з прокуратурою… Черговий сюжет для голлівудських серіалів «Закон і порядок», «Гарна дружина» чи «Картковий будинок»? Як це не дивно – ні. Це лише тиждень із життя передвиборчої України. Якщо комусь з громадян не вистачало екстриму або хотілось відчути себе героєм бойовика, то зараз якнайкраща для цього можливість. Представники «силових» відомств «будуть вам раді», а медійники в момент зроблять вас відомим на всю країну. Просто не забудьте зателефонувати! Всеукраїнська слава і незабутні враження гарантуються!

Безперечно – це дещо перебільшення. Проте, подібні прецеденти мають місце. Адже в протистоянні «силовиків» існує реальна загроза обмеження прав і свобод людини і громадянина. Тим паче, якщо «силові структури»  використовують політично забарвлену систему розпізнавання «свій-чужий», а також відомий принцип «своїм – все, чужим – закон». Показово, що даний принцип приписують непересічним постатям ХХ століття: дуче Італії – Б. Муссоліні та каудильйо Іспанії – Ф. Франко. На жаль, складається враження, що не всі українські політичні діячі гарно вивчали історію.

За останній період, представники Міністерства внутрішніх справ України, неодноразово заявляли про безкомпромісну боротьбу з фальсифікаціями на виборах. Безперечно, це правильна і єдино можлива позиція одного з найпотужніших «силових» відомств України. Проте, за умови домінування серед українських силових структур принципу «своїм – все, чужим – закон» існує загроза перетворення боротьби з фальсифікаціями на «полювання на відьом», де «відьмами» можуть стати українські громадяни. Громадяни, які під тиском системної політичної корупції в нашій державі, недосконалості законодавства і амбіцій окремих політиків, можуть стати «заручниками» боротьби за владу.

Особливо небезпечним такий алгоритм розвитку подій є для іншої групи учасників виборчої компанії – агітаторів. Добре, що хоч на днях  Центральна виборча комісія надала свої роз’яснення щодо роботи агітаторів, дозволивши штабам хоч частково компенсувати їх витрати на телефонні послуги, проїзд, харчування, проживання тощо. Що, до речі, в переважній більшості країн світу є загальновживаною практикою.

Окрім цього, в роз’ясненнях зазначено, що «участь виборців у здійсненні передвиборної агітації, в тому числі на основі безоплатних договорів на її проведення, є гарантованим Конституцією України правом і не може бути обмежено». А також чітко наголошено, що «для встановлення факту підкупу виборця у справах як кримінального, так і адміністративного провадження має бути досліджено і встановлено, чи мали місце заклики або пропозиції голосувати за або не голосувати за певного кандидата або згадування його імені».

Є надія, що роз’яснення ЦВК убезпечать громадян від «незабутніх вражень», та в повній мірі забезпечать виконання гарантованих ним Конституцією прав та свобод. А результати виборів будуть визнаними легітимними і законними як українцями, так і міжнародним співтовариством. Адже, зовсім не хочеться стати головним героєм продовження кінокартини О. Довженка «Україна в огні».


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.