ПРО ОБОРУДКУ ІЗ КИТАЙСЬКИМИ ТУРБІНАМИ

15 листопада 2018, 17:37
Власник сторінки
1
145

Замість того щоб замовити турбіни для третьої черги будівництва Дністровської ГАЕС у Харківського «Турбоатома» (який будував дві попередніх черги) влада хоче віддати 500 млн дол. США китайцям!

Меморандум між державною «Укргідроенерго» та китайською CNEEC на постачання китайських гідротурбін для найбільшої в Європі ГАЕС підписано в присутності Міністра економіки України Степана Кубіва. Це здача національних інтересів України!

І взагалі це економічний ідіотизм – віддавати замовлення у піввідсотка української економіки іноземному виробнику, коли українське підприємство виробляє ще кращі турбіни і постачає їх по всьому світу! Така угода «з’їсть» 0,5% ВВП і поглибить дефіцит торговельного балансу на 5%. Це економічний злочин проти України та українців!

Оголошена сума меморандуму - 500 млн дол США - це більше ніж 5 років роботи «Турбоатому»! При нинішньому завантаженні 30% і річному доході 2,4 млрд грн харківський промисловий гігант сплачує до бюджету майже 1 млрд грн податків та обов'язкових платежів (!) і до 400 млн грн дивідендів. Завод забезпечує роботою понад 3 500 працівників, середня заробітна плата яких на виробництві перевищує 17 тис. грн.

У своєму виробництві "Турбоатом" використовує український метал, працю, послуги підрядників. Уявіть яким буде мультиплікативний ефект для нашої економіки, якщо таке багатомільярдне замовлення розмістити в Україні, а не в Китаї чи будь-деінде!

Тому команда Радикальної партії виступає категорично проти "китайської оборудки" Укргідроенерго та Мінекономіки! Більш того, щоб унеможливити подібні абсурдні угоди і на майбутнє ми з Олег Ляшко, командою РПЛ та українськими виробниками і експертами завершуємо підготовку до другого читання законопроекту «Купуй українське, плати українцям». З урахуванням гостроти та масштабності питання, парламент має розглянути його невідкладно!

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.