МІЛЬЯРДНІ ІНВЕСТИЦІЇ

02 жовтня 2018, 11:28
Власник сторінки
0
75
МІЛЬЯРДНІ ІНВЕСТИЦІЇ

-> НОВА ІНФРАСТРУКТУРА -> ПРОМИСЛОВИЙ РОЗВИТОК -> ДОБРОБУТ УКРАЇНЦІВ

Корупційний та, по суті, грабіжницький механізм приєднання до інженерних мереж – один з головних бар’єрів на шляху припливу інвестицій в реальний сектор української економіки. Сьогодні інвестор, який хоче збудувати завод, агрокомплекс чи навіть житловий будинок платить за інфраструктуру 4 рази: у вигляді хабарів за незавищення технічних умов, "дарування" монополістам збудованої власним коштом інфраструктури, податків державі з цього «дарування», а потім ще оплати тарифів з інвестиційною складовою. Результат – інвестиції в українську промисловість настільки мізерні, що такими темпами ми будемо Польщу наздоганяти 100 років, якщо вона почекає «на місці».

Ми, авторський колектив законопроекту 6671 на чолі з Олег Ляшко, понад 30 депутатів з усіх фракцій та груп українського парламенту, пропонуємо принципово нову модель приєднання до УСІХ інженерних мереж (електрики, води, газу, каналізації). Це, по суті, американський та ізраїльський підхід. Вартість підключення покривається виключно за рахунок інвестиційної складової тарифу. Жодної корупції та прихованих чи дублюючих платежів!

За новою моделлю монополіст або надає інвестору готову «точку приєднання» безкоштовно, або гарантовано компенсує інвестору витрати на будівництво інфраструктури за наданими йому технічними умовами. Окрім нової економічної моделі приєднання до інфраструктури законопроект 6671 передбачає також відкритість технічної документації монополістів щодо стану мереж, вільних потужностей, конкурентність підготовки технічних умов, а також чіткі покрокові процедури взаємодії монополістів з інвесторами та жорсткі санкції за їх порушення.

Прийняття цього закону суттєво підвищить реальну інвестиційну привабливість України та прибере один з головних інвестиційних бар’єрів на вхід в українську економіку. Від нової моделі виграють всі: інвестори - через економію капітальних видатків, суб'єкти природних монополій - через збільшення обсягів споживання, територіальні громади - через інвестиції та податки, держава - через розвиток економіки та фінансову стабільність. 

За оцінками експертів, законопроект 6671 збільшить ВВП мінімум на 1% на рік! Він є важливою складовою #ПромПакетуРеформ. Саме тому його підтримують Мінекономіки, УСПП, ФРУ, ТПП, Американська торгівельна палата в Україні (AmCham), Офіс ефективного регулювання (BRDO), проект USAID LEV, Конфедерація будівельників, Ліга оборонних підприємств та ще з десяток профільних асоціацій.

Закликаю парламент прийняти законопроект 6671 за основу в першому читанні як це рекомендує профільний Комітет з питань промислової політики та підприємництва!

https://www.facebook.com/Halasiuk/posts/2255180228090936


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: промышленность,канализация,водоснабжение,электричество,газопровод
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.