Звернення Президента Паралельної Реальності

21 вересня 2018, 14:08
Власник сторінки
Голова Європейської партії України
0
199

Будь-який рух до Європейського Союзу, навіть вписаний золотими літерами у Конституцію, неможливий без дотримання фундаментальних прав і свобод людини, без демократичного розвитку, без верховенства права. А це саме те, що руйнував і продовжує робити чинний президент.

За останнім опитуванням, яке проводилось влітку 2018 року, українців хвилюють війна на Сході (71.1%), рівень життя (59.9%), економічна ситуація (46.7%) та безпека (21%). Вочевидь, громадяни України хотіли почути від президента його бачення розв’язання саме цих проблем. Якщо не вийшло за чотири роки, то що він пропонує далі? Який його шлях? Його бачення? 

Щоб ніхто не засумнівався, що президент обізнаний з проблемами простих людей, він у промові на початку згадав, що рівень життя низький, що люди не задоволені боротьбою з корупцією, що емігрують з країни, реформи йдуть не так швидко, люди не довіряють державним інститутам. Він в курсі. І навіть знає, чому так трапилось – у людей були завищені очікування. Саме «на фоні високих очікувань у суспільстві сформувалося відчуття глибокого незадоволення», зазначив президент.

І щоб не перепрошувати не тільки за незакінчену війну, а й за інші невиправдані очікування, прорахунки і «тактичні помилки», президент попередив, що зосередиться на питаннях, які належать до безпосередніх функцій президента. Серед них президент, визначив собі – армію, зовнішню політику і, у розріз із Конституцією, церкву та мову. На тому і зосередився. 

Народ не почув відповідей на ті болючі питання, які сьогодні стоять на порядку денному. Армію сам же народ і створив – чотири роки волонтери взувають, одягають та годують нашу армію. А ті, хто сьогодні біля годівниці, не гребують розкраданням оборонних бюджетів. Верх цинізму говорити сьогодні про успіх – збільшення видатків на оборону до 3% ВВП – і при цьому будувати схеми його розкрадання!

Далі армія та мова. Однією вірою та мовою народ не нагодуєш. Людей хвилюють питання виживання – що їсти, як лікуватися, як сплачувати рахунки. 

Усі красиві слова президента про рух в Європу, про необхідність закріплення цього курсу в Конституцію – це ніщо інше, як передвиборча агітація. Темпи виконання Угоди про асоціацію з ЄС вкрай незадовільні. З останнього звіту уряду: загальний прогрес виконання угоди становив усього лише 41%. У сфері національної безпеки та оборони угоду виконано – на 43%, у сфері свободи, безпеки та прав людини – на 56%, у сфері державних закупівель – на 22%, у сфері енергоефективності та ЖКГ – на 39%, у сфері громадського здоров’я – на 4%. Є і хороші новини – у сфері освіти та фінансовому секторі – на 100%. 

Будь-який рух до Європейського Союзу, навіть вписаний золотими літерами у Конституцію, неможливий без дотримання фундаментальних прав і свобод людини, без демократичного розвитку, без верховенства права. А це саме те, що руйнував і продовжує робити чинний президент. 

Жодного слова про виборчу реформу, яку обіцяв і сам президент, і парламент. А це означає, що усі адміністративні методи впливу на вибори будуть задіяні. І ми матимемо «вільні, чесні й демократичні вибори глави держави, нового парламенту, органів місцевого самоврядування» за старим корупційним законом Януковича. 

Одним словом, промова була переповнена передвиборчими гаслами, за якими реальна ситуація виглядає зовсім інакшою. Це була промова кандидата в президенти, майстерно і емоційно зіграна. Це була промова нагнітання страху, залякування реваншистами. Це не про нас з вами. Це про те як виграти другий тур - залякуванням та страхом.  

І хоча президент зазначив, що «тільки не ховаючи голову у пісок, тільки визнаючи реальні проблеми, ми можемо запропонувати суспільству реальний шлях їхнього подолання», цього шляху ніхто не почув. Президент побоявся переобтяжувати співвітчизників довгою промовою та порадив почитати повну версію аналітичної доповіді, підготовлену Національним інститутом стратегічних досліджень. Саме там мабуть сховані відповіді на ті питання, які нас турбують.    
  
У сухому залишку: президент виголошував промову з паралельної реальності, в якій він живе. І ми не проти, щоб саме там він балотувався в президенти і саме там керував. Нам потрібен інший лідер, який опікуватиметься реальними проблемами народу.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.