Гоголь, Порошенко і «мертві душі»: як президент збирається виграти вибори

14 вересня 2018, 11:34
Власник сторінки
Голова Європейської партії України
0
315

Голови державних обласних та районних адміністрацій отримали вказівки з Банкової сформувати списки виборців таким чином, щоб на кожні 25 тисяч виборців у списках з’явилась одна тисяча мертвих

До офіційного старту президентської кампанії залишилось три місяці. Президент Порошенко вже створив штаб. І тепер шукає відповідь на питання – як скоротити розрив у майже 10% між ним та лідерами президентської гонки. Українцям гаранту запропонувати нічого: війна на Сході триває, олігархи продовжують грабувати Україну, рівень життя українців все нижче і нижче, більше половини населення живуть у бідності, боротьба з корупцією провалена, тощо. Але Петро Олексійович, схоже, збирається звернутися до класика української політтехнології – Миколи Гоголя. За Порошенка на виборах-2019 проголосують «мертві душі».

І раніше не було сумніву, що єдиний спосіб вийти у другий тур і спробувати виграти вибори – це застосовувати адмінресурс на усіх рівнях. Але цього разу в надзвичайно цинічний спосіб.  

З надійного джерела стало відомо, що голови державних обласних та районних адміністрацій отримали вказівки з Банкової сформувати списки виборців таким чином, щоб на кожні 25 тисяч виборців у списках з’явилась, як мінімум, одна тисяча «мертвих душ». Тобто, 4% виборців. Станом на 31 серпня 2018 року кількість виборців без Криму та міста Севастополь становить 33 858 684 осіб. 4% від цієї цифри – це 1 354 347 осіб. Для того, щоб оцінити масштаб цієї цифри, слід згадати, що на виборах президента у 2010 році Янукович переміг Тимошенко з різницею усього 890 тисяч голосів.

Проголосувати за мертвих важко, але можливо. Особливо якщо ти контролюєш ЦВК, правоохоронні органи, вертикаль місцевої влади. До того ж, перепис населення в Україні проводився останній раз у 2001 році. І ніхто насправді не знає скільки нас. Ви думаєте чому перепис населення призначено на 2020 рік? Саме через вибори. Щоб не проріджувати списки виборців і забезпечити собі «мертві голоси». 

А ще є 1,5 мільйона офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб і чи вдасться їм реалізувати своє виборче право поки незрозуміло. А ще Міністр закордонних справ Клімкін нещодавно озвучив цифру – щороку Україну покидають 1 мільйон людей. А ще є українці, які їдуть в Європу на заробітки, але не вибувають з реєстрів виборців. Залежно від сезону за кордоном працює від 2,5 до 4 мільйонів наших громадян. Усе це свідчить, що поле для фальсифікацій та маніпуляцій зі списками виборців є! І його точно спробують використати. 

До таких кроків вдавались і раніше. Але такий масовий відтік українців за кордон на навчання, на заробітки, у пошуках кращої долі набрав обертів лише за часів правління Порошенка! Отже, адмінресурс, внесення у реєстри «мертвих душ» та використання бюлетенів заробітчан будуть основною стратегією перемоги. 

Наступного тижня у парламенті продовжиться епопея під назвою «ЦВК». І незалежно від того буде сформовано новий склад комісії чи залишиться старий, Порошенко все одно буде її контролювати і буде втілювати у життя схему «мертвих душ». 

Тому усі свідомі громадяни, партійні та громадські лідери повинні об’єднатися заради чесних виборів і протистояти адміністративному катку влади та фальсифікаціям. Опозиційні демократичні сили повинні організувати «народну ЦВК» і не допустити фальшування виборів. Для цього нам потрібно об’єднати наші ресурси.

Звертаюсь до голів обласних та районних державних адміністрацій і до розпорядників Державного реєстру виборців України із закликом не виконувати злочинні накази і не брати участь у вчиненні цинічного злочину проти народу України.

Опозиційні політики, які знаходяться в парламенті, повинні взяти на себе відповідальність розробити та ухвалити зміни у Кримінальний кодекс України щодо посилення відповідальності за маніпуляції зі списками виборців. Ми пропонуємо свою допомогу у розробці відповідного законопроекту. Долю країни повинні вирішувати живі громадяни, а не «мертві душі»!
 
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: президентські вибори,Петр Порошенко,Микола Катеринчук
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.