Ізраїль збив російський «Форпост-2» над Голанськими висотами

16 липня 2018, 17:17
Власник сторінки
Координатор Міжнародної агенції глобального нагляду
0
7059
Ізраїль збив російський «Форпост-2» над Голанськими висотами

Ізраїльтяни встигли поставити російським колегам питання – а не чи ваш апарат ми засікли? Російські військові завчено доповіли, що «настамнєт», ізраїльтяни знизали раменами і збили безпілотник.

12 липня над Голанськими висотами ізраїльтяни збили безпілотний апарат, який нібито мав іранське походження. Проте після вивчення уламків було встановлено, що ізраїльська армія збила російський безпілотник «Фортпост-2»… .

Росія – Абсолютне Зло, яке треба негайно знищити.

*

Російські ЗМІ наглухо тему замовчали, ізраїльські теж не надали події значення – інцидент стався якраз під приїзд Нетаньяху до Москви, так що особливого інтересу роздувати тему не було ні у кого.

Через деякий час сталі відомі скупі подробиці: ізраїльтяни встигли поставити російським колегам питання – а не чи ваш апарат ми засікли? Російські військові завчено доповіли, що «настамнєт», ізраїльтяни знизали раменами і збили безпілотник приблизно в 10 кілометрах від кордону над своєю територією.

Інцидент цікавий, але цілком можливо, що військові не хитрили: у сирійській війні бере участь багато різних фігурантів, Росія – не виключення. Там армія, ССО, і військова поліція та різноманітні ПВК – у всіх своя підпорядкованість і свої завдання. Оснащеність технікою, у тому числі і БЛА – секрет, але в усякому разі, вірогідність того, що безпілотник міг належати будь-якій з цих структур, ненульова. Питання в іншому – що робив російський БЛА над Голанськими висотами без узгодження з ізраїльтянами з майже стовідсотковим ризиком бути виявленим і збитим?

Якщо виключити варіант, що російське керівництво вирішило поспілкуватися з ізраїльським партнером з позиції сили (тоді російські військові навряд чи заперечували б приналежність безпілотника), то активність проти Ізраїлю можуть проявляти структури, пов'язані з групами в російському керівництві, які незадоволені трендом на те, що йде повним ходом розрив стосунків з Іраном. Це може бути пов'язано з банальними бізнес-інтересами, яким може наступити кінець, якщо стосунки різко зіпсуються. Враховуючи, що будь-який олігарх, що поважає себе, в нинішній Росії вже серйозно стурбований створенням приватної армії, яку обкатує за кордоном, такий сюжет як мінімум вірогідний. Відповідно, якісь військові структури, які воюють у Сирії, можуть працювати у контакті з іранцями і використовувати свої можливості в їхніх інтересах. Якщо так, то говорити про якусь політику Росії в Сирії і на Близькому Сході стає абсолютно неможливо.

До речі, таке припущення зовсім не позбавлене сенсу. Недавня історія з висилкою двох російських дипломатів з Греції вчора закінчилася тим, що Росія ухвалила рішення не відповідати симетрично. Росія у відповідь не висилатимемо двох грецьких дипломатів. Підоснова вельми банальна: російські дипломати активно просували бізнес-інтереси російських структур, пов'язаних з Афоном і впливом на грецьких кліриків. Настільки активно, що вилізли за всі рамки пристойності. Відповідно, грецький уряд був просто вимушений позбавитися від дипломатів, що злетіли з котушок, які просто прикривалися статусом. Відповідно, МЗС визнав, що греки мали право, російські дипломати і справді перегнули. Можна згадати про кокаїнові літаки під прикриттям – хоча це та ж історія, як російська зовнішня політика часто-густо лежить під кримінальними інтересами причетних до неї.

У такому разі інцидент із збитим «Форпостом» цілком може укладатися в таку гру, де частина російських угрупувань намагається протидіяти Ізраїлю, не дуже турбуючись про можливі наслідки для всієї російської політики в регіоні. Втім, якщо ця політика – просто набір шкурницьких інтересів «еліти», то говорити про неї можна дуже опосередковано.

Росія – Абсолютне Зло, яке треба негайно знищити.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Росія,беспилотник,Ізраїль,Форпост,військові
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.