Нові закони «16 січня» вже близько!

25 червня 2018, 15:23
Власник сторінки
Голова Європейської партії України
1
252

Місяць тому ми усі сміялись з Роскомнадзору, який недолуго намагався блокувати Телеграм, тішилися, що ми – не авторитарна Росія. А чим сьогодні наш парламент відрізняється від Роскомнадзору?

У чинної влади агонія. Чим ближче до виборів, тим судомніше вона шукає способи увіковічнити себе в історії. І очевидно, що проаналізувавши досвід попередників, влада вирішила, що найкраще запам’ятались суспільству «закони 16 січня». Байдуже, що ті закони були диктаторські, що антидемократичні, що обмежували права українців. Зате як вкарбувалися у пам'ять кожного громадянина! Це був стовідсотковий спосіб увійти в новітню історію України і здобути омріяну славу. Оскільки реальних здобутків чинна влада у себе не знайшла, жодної реформи не доведено до логічного завершення, рівень життя українців на шаленій швидкості знижується, то вирішили, що гірше вже не буде. А ще згадали про «Роскомнадзор», який теж прославився на весь світ блокуванням Телеграму та онлайн-ресурсів. На тому і порішили -  чому і б не взятися за блокування інтернету?

Все це було б смішно, якби не було сумно і трагічно. У влади агонія. Їй мало відключення неугодних телеканалів, ручного управління Національною радою з питань телебачення і радіомовлення, Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики, порушенням прав журналістів, фізичних погроз на адресу журналістів, підпалу каналів.

Але найогидніше, що до тиску на свободу слова долучився і український парламент на чолі зі спікером. 21 червня під шумок ухвалення важливих для країни законів, з порушенням Регламенту, з третьої спроби, в обхід Комітету з питань свободи слова та інформаційної  політики, народним обранцям вдалося включити до порядку денного законопроект з благородною назвою «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері» (№6688, І. Вінник, Д. Тимчук, Т. Чорновіл). Нормами цього законопроекту передбачається блокування провайдером доступу до будь-якого інформаційного ресурсу в інтернеті за рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, за поданням  прокурора, слідчого, РНБО БЕЗ РІШЕННЯ СУДУ! Тобто будь-який сайт, який критикує владу, може бути заблокований без рішення суду! Про таке навіть Янукович не мріяв!

Якщо з Пашинським, головою Комітету з питань національної безпеки і оборони, та його шістками, які зареєстрували цей законопроект, все зрозуміло, то як могли народні депутати на чолі зі спікером стати частиною цієї ганебної спроби ввести цензуру в інтернеті? До слова, і у Голови комітету з питань свободи слова та інформаційної політики рука не здригнулась, щоб проголосувати.   

Провладні депутати кричать мало не щодня з найвищих трибун, що опозиційні канали займаються зрадою національних інтересів. А ваші законодавчі ініціативи про блокування сайтів - це не зрада національних інтересів? Не зрада тих цінностей, за які стояв Майдан? Ви безсоромно підміняєте поняття, запроваджуєте нові терміни для тиску на свободу слова, вибірково вішаєте ярлики, вибірково заносите до списку зрадників неугодних журналістів.

Місяць тому ми усі сміялись з Роскомнадзору, який недолуго намагався блокувати Телеграм, тішилися, що ми – не авторитарна Росія. А чим сьогодні наш парламент відрізняється від Роскомнадзору? Яку реальність сьогодні намагається створити влада? Доступ до інтернету у політичних цілях блокують у Китаї, Білорусії, Саудівській Аравії, Пакистані, Марокко, КНДР, тощо? Гарне сусідство? Це європейський напрямок?

Чинна влада зайняла свої крісла після Майдану, який стояв за Європейську інтеграцію України. І це трагедія, що саме вона робить усе, щоб Україна не наближалась, а віддалялась від європейських цінностей, а перспективи вступу до Європейського Союзу ставали примарними. 

Європейська партія України підготувала відкрите звернення до керівників нашої держави і до парламентарів. Ще не пізно опам’ятатися і не допустити ухвалення диктаторських законів, які зведуть нанівець усі зусилля нашої держави побудувати європейську державу. Свобода слова – це основа демократичного розвитку країни. Ми обов’язково проінформуємо Європейську Комісію та країни Великої сімки про чергову атаку на свободу слова.

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Свобода слова,Микола Катеринчук
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.