НОВИЙ «МЕТАЛУРГІЙНИЙ ЗАКОН»

15 травня 2018, 12:55
Власник сторінки
0
51

Металобрухт у світі дорожчає і нинішня ставка вивізного мита (30EUR/т) поступово перестає відігравати свою захисну роль


Ще у липні 2015 року з метою ліквідації дефіциту металобрухту на внутрішньому ринку задля першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відбудови об’єктів інфраструктури парламент за ініціативи Радикальної партії прийняв Закон про тимчасове підвищення експортного мита на металобрухт з 10 до 30 євро за тонну.

 

Закон ефективно спрацював і лише за перший рік дії:


1) зберіг 35 тисяч робочих місць і $1,6 млрд валютної виручки
2) скоротив дефіцит брухту для підприємств на 40%
3) збільшив митні надходження від експорту брухту втричі

 

Минулого року парламент за нашоюз Олег Ляшко пропозицією продовжив дію «металургійного закону» ще на 1 рік. Він мав дуже позитивний вплив на металургійну галузь і економіку в цілому. Дефіцит металобрухту скоротився ще більш ніж вдвічі. А країна отримала дієве щеплення стабільності для курсу гривні та цін в крамницях.

---
Проте зараз ситуація загострюється - металобрухт у світі дорожчає і нинішня ставка вивізного мита (30EUR/т) поступово перестає відігравати свою захисну роль (частка в ціні зменшилась з 19% у 2016 році до 13% у 2017 році). Тому новим «металургійним законопроектом» №8226 ми пропонуємо підняти мито до 42EUR/т та продовжити його на 3 роки.

Такий розмір мита відповідає адвалорній ставці 20% при рівні цін 2017 року. В Китаї, до речі, мито 40%, в Індії - понад 35%, в Пакистані – 25%, а в Казахстані донедавна діяла повна заборона експорту металобрухту.

Всі розуміють, що металургійним заводам потрібна сировина, армії - техніка і зброя, а людям робота і зарплата!

---
Маю окремо наголосити, що «металургійний законопроект» №8226 підпадає під дозволені виключення в угоді СОТ, оскільки:


- є економічно обґрунтованим з точки зору зростання потреб підприємств оборонної галузі, а також необхідності відбудови об’єктів інфраструктури;
- запроваджується в умовах зовнішньої військової агресії та анексії частини території України;
-є недискримінаційним, оскільки передбачається, що ставка експорту розповсюджується на експорт брухту чорних металів до усіх без виключення країн;
- носить тимчасовий характер, що безпосередньо пов’язаний з існуванням загрози національній безпеці.


Крім того, як і 10-річний мораторій на експорт лісу-кругляку та «Купуй українське, плати українцям», законопроект №8226 не порушує Угоди про асоціацію з ЄС, адже Статтею 36 «Загальні винятки» чітко визначено, що «Ніщо в цій Угоді не повинно тлумачитися як таке, що перешкоджає вжиттю або застосуванню будь-якою Стороною заходів згідно зі Статтями XX та XXІ ГАТТ 1994 та їх примітками щодо тлумачення, які включено до цієї Угоди і є її невід’ємною частиною».

Позитивний бюджетний ефект «металургійного закону» оцінюється експертами у понад 1 млрд грн/рік. Комітет з питань промислової політики та підприємництва рекомендував прийняти законопроект №8226 в цілому. Сподіваюсь, що парламентарі і цього разу стануть на бік національних інтересів України та проголосують ЗА вітчизняну промисловість, економіку і суспільний добробут!

 

 

https://www.facebook.com/Halasiuk/posts/2122698388005788

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.