Бюро монополізації влади

12 апреля 2018, 08:24
Владелец страницы
Голова Європейської партії України
0
188

За чотири роки реформ і боротьби з корупцією в Україні не з’явився незалежний орган, який би боровся з розкраданням публічних фінансів. Хоча його поява була не лише вимогою МВФ

За чотири роки реформ і боротьби з корупцією в Україні не з’явився незалежний орган, який би боровся з розкраданням публічних фінансів. Хоча його поява була не лише вимогою МВФ та інших західних партнерів, а й вимогою суспільства. Безумовно, Україні потрібна фінансова розвідка. І ефективною вона буде лише за умови незалежності від усіх інститутів влади. Хоча б у тій мірі, як НАБУ.

Якщо НАБУ намагається стати криголамом у чорних водах української корупції на найвищому державному рівні, то фінансова розвідка повинна розслідувати, в першу чергу, фінансові злочини олігархічних груп, які сьогодні стали частиною української політики і влади. Вони створюють партії, виграють вибори, формують парламент, впливають на прийняття державних рішень і задають тон в українській політиці. 

Минулого тижня президент вніс до Верховної Ради законопроект про створення Національного бюро фінансової безпеки (НБФБ) і визначив його як невідкладний. Чому раптом такий поспіх? 

За законопроектом Національне бюро фінансової безпеки буде напряму підконтрольне президенту. Звільняти директора НБФБ буде сам президент за власним рішенням або на вимогу 150 народних обранців, не беручи до уваги результати його роботи. Далі можна навіть не аналізувати, бо сама ідея незалежності цього органу вже спотворена. НБФБ у редакції президента  – це правоохоронний орган, який зможе прослуховувати ваші телефони, читати ваші листи, знімати вас на фото і відео. Крім того, Бюро матиме доступ до реєстру виборців і, навіть, збиратиме біометричні дані.

Це і є відповідь на невідкладну зацікавленість президента ухвалити закон про створення НБФБ. Мета - не деолігархізація влади, яку глава держави оголосив після обрання на найвищий пост, а створення сприятливого середовища для проведення президентських та парламентських виборів. Президент хоче за допомогою нового органу взяти під контроль усіх учасників виборчого процесу. Маючи в своїх руках усі важелі фінансового тиску, зробити це зовсім неважко.

Ухвалення президентського законопроекту про створення НБФБ стане катастрофою для української демократії. Верховна Рада України повинна не допустити ухвалення документу. Законопроект має бути відізваним і суттєво доопрацьованим із залученням міжнародних експертів та громадських організацій.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.