УКРОП пропонує скасувати заборону на перевірки у сфері охорони довкілля

02 березня 2018, 11:24
Власник сторінки
0
28

Нардепи від УКРОПу пропонують скасувати заборону на перевірки у сфері охорони довкілля

Мораторій на перевірки підприємств, чия діяльність пов’язана з впливом на навколишнє середовище, спричинив численні порушення вимог законодавства та значне погіршення екологічних умов в Україні.

У зв'язку з цим народні депутати від «Українського об'єднання патріотів» зареєстрували у Верховній Раді проект закону № 8072 «Про внесення змін до Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо скасування мораторію на проведення заходів державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища».

«Внаслідок продовження дії мораторію на перевірки бізнесу до 2019 року власники підприємств здійснюють свою виробничу діяльність, нехтуючи всіма екологічними та санітарними нормами. Безкарність призводить до суттєвого погіршення екологічного стану в багатьох регіонах України», – пояснили в УКРОПі.

Автори законопроекту звернули увагу на те, що підприємства повністю ігнорують процедуру отримання дозвільних документів у сфері екології. Це призвело до безконтрольного використання природних ресурсів та збільшення викидів забруднюючих речовин без належної очистки в навколишнє середовище.

Як приклад укропівці навели ситуацію навколо «Понінківської картонно-паперової фабрики – Україна», діяльність якої спричинила справжню екологічну катастрофу на Хмельниччині, Рівненщині та Житомирщині. Забруднення річок Случ і Хомора неочищеними стоками викликало масовий мор риби та завдало державі збитків на сотні тисяч гривень.

«Через нечистоти одного підприємства страждають три області. Люди більше не можуть рибалити, купатися чи навіть напувати худобу у Случі та Хоморі. І Мінекології нічого не може вдіяти. Зрештою, після наших численних запитів представники міністерства звернулись до суду для скасування ліцензії фабрики. Таких прикладів по Україні десятки», – зазначив народний депутат від УКРОПу Олександр Дубінін.

Крім того, після запровадження мораторію в Україні в рази зросла кількість несанкціонованих звалищ. Промислове сміття все частіше знаходять у лісосмугах, прибережних зонах та водоймах. Це спричинено тим, що контрольні органи не мають можливості відстежити кінцевий результат поводження з відходами.

«Метою і завданням цього законопроекту є гарантія забезпечення прав громадян на безпечне довкілля, які визначені Конституцією України», – йдеться у пояснювальній записці до документа.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Верховная Рада,Україна,забруднення довкілля,Партия УКРОП
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.