Анонс повернення Криму

1 ноября 2017, 19:22
1
411
Анонс повернення Криму

Багато-кого цікавить питання «Як Україна повертатиме Крим?».

Для відповіді варто проаналізувати події, котрі відбувалися на тимчасово окупованій території, обставини та фактори впливу на них.

Метод управління, який провадить Росія на окупованій території не можна назвати інакше як безчинство.

На території півострова відбуваються відкриті репресії місцевого населення: Меджліс визнано «екстремістським і протизаконним», кримських татар звинувачують у тероризмі, а незадоволені гнітом активісти пропадають безвісти.

14 жовтня 2017 року більше сотні кримських татар в Алушті, Бахчисараї, Джанкої, Сімферополі, Старому Криму, Судаку, Феодосії вийшли одиночними пікетами в знак протесту проти тривалих багаточисельних репресій корінного населення російською окупаційною владою. Протестували також проти масових обшуків, арештів і незаконних судів. Як результат - близько півсотні протестуючих заарештовані.

Такі безчинства звісно не лишаються поза увагою Ради Європи, Управління Верховного комісара ООН з прав людини, «Amnesty International» та Євросоюзу.

Згадаймо, ще у 2014 році Росія, окупувавши Крим, витратила великі кошти, намагаючись купити місцеве населення. Вже у 2015 році усі надбавки були зрізані, а самі соціальні виплати значно знизились. Як зазначає український журналіст Павло Каразін: «Росія не принесла Криму нічого, окрім прапору, репресій та нового підручника з історії».

У цьому питанні українська влада чітко дотримується своєї стратегії, обравши єдиновірний політико-дипломатичний шлях його вирішення.

Перший пункт плану – це припинення воєнних дій на Сході та входження в силу прийнятих реформ. Це дасть можливість зосередити увагу та відповідні ресурси на звільненні півострова.

Водночас українські дипломати посилено співпрацюють з Туреччиною та Румунією у військово-політичній сфері. Представництво України у міжнародних організаціях щоразу наголошує на акті беззаконня з боку Росії, і світова спільнота й надалі застосовує економічні санкції проти РФ. Такі дії вже призводять до значних економічних збитків, та зниження ВВП Росії. В подальшому очікується також стягнення штрафів через міжнародний арбітраж, що призведе до ще більшого економічного виснаження окупанта.

Наразі Україна подала сотні позовів у міжнародні суди, зокрема: у Міжнародний суд ООН, у Стокгольмский арбітражний суд, у Міжнародний суд в Гаазі, у Европейский суд з прав людини у Стразбурзі.

Геополітична претензія Росії на Крим є «несправедливою і нечесною» - зазначив також головний редактор «Еха Москви» Олексій Венедиктов. Незаконну анексію Криму Венедиктов порівнює з історією курильських островів, зазначаючи, що Росія вже далеко не вперше зазіхає на території інших держав.

Кандидати на посаду президента РФ, такі як Олексій Навальний, Ксенія Собчак, хоча і не роблять заяв про свої наміри повернення Криму Україні, все ж визнають, що анексія півострову порушує низку міжнародних угод. Навальний і Собчак наголошують на необхідності проведення ЗАКОННОГО референдуму на тимчасово окупованих територіях.

В коментарях новин можна почитати суперечки на тему «Чий же Крим?». Найчастіше базисом аргументації російської приналежності півострова є тезис, на кшталт: «Вчи історію, Крим більшу частину свого існування був російським!»

Насправді, протягом свого існування Крим належав різним етнічним групам, перелік яких буде довгим: таври, греки, римляни, хозари, русичі, монголи, татари, турки…

Тож адекватним висновком буде рішення дотримуватись політичних кордонів Світу, встановлених міжнародними домовленостями, закріпленими в законодавстві. Російська ж влада, на жаль, таких адекватних висновків робити не хоче, крок за кроком прямуючи до руйнування миру та світового порядку.

Абстрагуючись від проблеми Криму, варто зауважити, що РФ апріорі діє за межею моралі та правомірності.

Російський школяр, виконуючи домашнє завдання з географії, спокійно може натрапити на такі собі «навчальні матеріали» про геополітичні інтереси Росії:

Згідно з цією картою, Російська Федерація не збирається «зупинятися на досягнутому».

Яких же дій можна чекати від країни, діти якої виховуються за такими загарбницькими планами?

Такі окупантські амбіції однозначно не мають права на існування в сучасному цивілізованому Світі!

Прагнення Україною територіальної цілісності в межах своїх кордонів буде реалізоване у найближчому майбутньому, адже уся світова спільнота, окрім Росії та її сателітів, підтримує наше національне суверенне право на законне повернення Кримського півострова.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: референдум,Росія,Україна,Крим,Росія-Україна,новини
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.