Врятувати рядового експортера

5 сентября 2017, 21:51
Владелец страницы
1
48
Врятувати рядового експортера

Наочний приклад як НБУ, користуючись шпариною в законодавстві, штучно розширює власні повноваження та зловживає ними.

Вже більше 4 років в Україні діє вимога НБУ щодо обов'язкового продажу частини валютних надходжень резидентів. Незважаючи на пряму норму закону щодо заборони введення таких заходів довше ніж на 6 місяців! Натомість НБУ своїми постановами щопівроку "технічно" продовжує такі заходи. Без комплексного аналізу їх впливу на економіку і фінанси.

Обов'язковий продаж валютної виручки спричиняє скорочення експорту та спонукає до розмивання бази оподаткування й переміщення прибутків в офшорні або низькоподаткові юрисдикції. Це погіршує торговельний баланс, фінансову стабільність країни та добробут українців. При цьому НБУ подає кожне невеличке послаблення, наприклад, зниження відсотку обов'язкового продажу валюти як велику перемогу.

Згідно звіту МВФ «Annual Report on Exchange Arrangements and Exchange Restrictions» вимога щодо продажу валютної виручки експортерів («surrender requirements») існує в основному в бідних країнах: Алжир, Ангола, Бангладеш, Чад, Кабо Верде, Гренада, Гондурас, Мозамбік, Нігерія. Команда Радикальної партії пропонує вивести Україну з цього "клубу".

Ми з Олег Ляшко та однодумцями внесли законопроект №7061 щодо лібералізації валютних операцій для збільшення українського експорту. Він забирає у НБУ можливість надалі зловживати, адже встановлює реальні часові обмеження та міняє процедуру встановлення вимоги продажу валютної виручки експортерів. Згідно законопроекту її можна буде запроваджувати тільки за погодженням з Радою НБУ, а в подальшому ще і Ради фінансової стабільності. Це убезпечить українських експортерів від зловживань регулятора.

---
До речі, ця законодавча ініціатива є складовою промислового пакету реформ РПЛ (http://korrespondent.net/url.hnd?url=https://www.slideshare.net/galasyuk/ss-78551225) та Антикризового плану розвитку економіки.

https://www.facebook.com/Halasiuk/posts/1994840587458236

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: валютный рынок,НБУ,валютний ринок,експорт,експорт товарів та послуг
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.