Незалежність аудиту під загрозою

6 июня 2017, 10:22
Владелец страницы
0
42
Незалежність аудиту під загрозою

Мінфінівський законопроект про аудит: диявол криється в деталях

До мене як до нардепа та заступника Олег Ляшко з економічної політики звернулись численні представники Союзу Аудиторів України (САУ) та Аудиторської Палати України (АПУ) з Одещини, Рівненщини, Дніпропетровщини, Запоріжжя та інших регіонів щодо системних загроз, які несе запропонований Мінфіном законопроект №6016 «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність».

Формально проголошується, що мінфінівський законопроект синхронізує положення національного законодавства про аудит з європейськими нормами. Але диявол криється в деталях! Позиція вже понад 300 українських аудиторів полягає в тому, що законопроект №6016 несе загрозу існуванню незалежного аудиту в Україні, руйнує наявну систему саморегулювання аудиторської діяльності, штучно та необгрунтовано узалежнює професію аудитора від Міністерства фінансів, висуває необгрунтовані дискримінуючі вимоги, яких немає в Директивах ЄС, що призведуть до суттєвого обмеження конкуренції, утискання невеликих аудиторських компаній та фактичного знищення професії в регіонах.

Ознайомившись з аргументами, наданими українськими аудиторами, регіональними представництвами САУ та АПУ, я вбачаю у законопроекті №6016 як ризики штучної монополізації ринку великими компаніями і знищення невеликих регіональних підприємств, так і підриву засад незалежного аудиту і фактичну передачу його під зовнішнє управління. Це загрози національній економічній безпеці! Адже аудит - це не тільки важлива сфера підприємницької діяльності, аудитори мають доступ до надзвичайно чутливої фінансової інформації українських підприємств. 

Те, що це не “випадкові помилки” Мінфіну, а чиясь добре спланована схема дій свідчить і той факт, що законопроект №6016 був внесений всупереч регламенту Верховної Ради, адже, по суті, є альтернативним депутатському законопроекту №2534, який якраз захищав інтереси українського аудиту. Як ви розумієте, з дати внесення депутатського законопроекту (03.04.2015) пройшло більше ніж 2 тижні, тому внесення альтернативного є незаконним! Але депутатський законопроект був відхилений профільним Комітетом, а урядовий з такими грубими недоліками, чомусь підтриманий.

Звертаюсь до Голови парламенту Андрій Парубій, очільників усіх фракцій та груп Верховної Ради та засобів масової інформації з закликом НЕ ДОПУСТИТИ ПРИЙНЯТТЯ мінфінівського законопроекту №6016 «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», поставленого в розклад ВР на ЧТ 8 червня!

https://www.facebook.com/Halasiuk/posts/1948975612044734

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.