Власник сторінки
Політтехнолог, співавтор книги "Виграти вибори: покрокова інструкція".
Принцип відповідальності і європейська перспектива
Україна стане європейською країною тоді, коли успіхи державних службовців будуть визнані народом і професіоналами.
Людей, яких підозрюють у зловживанні службовим становищем, мають перевірити. Натомість, вони звільняються або йдуть у відставку.
Валерія Гонтарева увійшла в свідомість громадян як людина, при якій знецінилася гривня та банкрутували банки. Її роботу на посту голови НБУ мають дослідити.
"Темними плямами" в роботі Нацбанку 2014-2017 років держава лише зменшує довіру до себе.
Гонтарева запам'яталася маршами обдурених вкладників. Її захисники наводять як заслугу очищення банківської системи. Однак мало хто згадує про регуляторну функцію НБУ. Зокрема, питання до банку "Михайлівський" виникали давно. ЗМІ писали, що капітали вкладників "Михайлівського" за фактом опинилися на рахунках ТОВ "Інвестиційно-розрахунковий центр". Цікаво, що на початку заснування фінустанови пошуком об'єктів для поглинання банком займалася компанія "Інвестиційний капітал України" ICU. Нею колись керувала Гонтарєва.Політику Гонтаревої критикував нардеп Сергій Тарута. Він ініціював її відставку та зібрав у жовтні 2016 року інформацію про зловживання голови НБУ у звітах англійською та українською мовою. Матеріали містили інформацію про те, що ICU брала участь у фінансуванні російського бізнесу компанії "Рошен". Писали про зростання частки та впливу російських банків в українській економіці за час роботи Валерії Гонтаревої в НБУ. Про відмивання грошей держави через облігації та співучасть у банкрутстві банку "Хрещатик". Тоді до критики Гонтарєвої долучилися депутати з Радикальної партії та "Батьківщини".
"Близькі" структури ставилися в пріоритет у порівнянні з розвитком молодіжної політики. Банкрутство банку "Хрещатик" зачепило цілий пласт роботи з українськими молодими лідерами. Навесні 2016 року у ньому "згоріли" 50 млн грн Фонду Богдана Гаврилишина, які планували витратити на просвітницькі програми.
Банкрутство не пройшло без відома НБУ. Про це свідчить той факт, що на початку квітня деякі юридичні особи перерахували кошти на свої рахунки в інші банки на суму 840 млн грн. 4 квітня, у вихідні дні, банк провів операції з "дроблення" коштів юридичними особами з подальшим перерахуванням на поточні рахунки фізичних осіб на суму 23 млн грн. За кілька днів до введення тимчасової адміністрації банк покинули комунальні підприємства столиці, які були його стратегічними клієнтами. Зокрема пішли "Київводоканал", "Київпастранс", "Київський метрополітен" та інші. Отже, інсайдерська інформація гуляла по ринку. Говорять, ситуація вплинула на самопочуття пана Богдана. У жовтні торік меценат помер.
Питання курсу долара. Тема вимагає додаткового вивчення, особливо в контексті збагачення близьких до Гонтаревої осіб.
Зв'язки з російськими банками. У лютому 2017 року нардепи почали вимагати від голови НБУ Валерії Гонтаревої офіційної відповіді на питання, чи зустрічалася вона з Сергієм Горьковим, головою російського "Внешэкономбанка", підлеглим російського прем'єра Дмитра Медведєва, ще й офіцером ФСБ.
Безвідповідальність і відставка як найбільша кара поглиблюють кризу довіри народу до влади. Наслідки цього будуть важкими.
Петро Охотін, спеціально для "Газети по-українськи"
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.