Як позбутися всепроникноі корупції

10 декабря 2016, 17:19
Владелец страницы
0
67

Міжнародний день боротьби з корупцією. Масштабна корупція - НАСЛІДОК бідності людей. Не причина, а саме НАСЛІДОК.

Чи хочуть займатись "корупцією" лікар, вчитель чи пересічний держслужбовець? Чи можуть вони фізично прогодувати родину на зарплату в 2-3 тис грн? А якщо людина сама постійно практикує побутову корупцію, хіба вона не стає більш толерантною до цього явища в цілому? 

Боротьба з корупцією, це як субсидії для компенсації завищених тарифів. Проблема не вирішується, причини не усуваються, зате можна постійно бути в процесі "боротьби".

Єдині реальні ліки від корупції - реіндустріалізація та розвиток власної економіки. На цьому наголошує й проф. Ерік Райнерт у своєму відомому інтерв'ю газеті Щоденна всеукраїнська газета «День» (http://m.day.kyiv.ua/…/eko…/ukrayina-sogodni-ce-peru-1979-go). Працюють виробництва - працюють люди. Працюють - заробляють. Заробляють - стають вільнішими, більше поважають себе і вимагають цього від інших. Стають багатшими - вимагають від влади якісних інституцій.

Бідні люди ніколи не бувають замовниками витончених та ефективних соціальних інститутів. А система без замовника - приречена на занепад. Це тільки питання часу.

Настворювали нових антикорупційних інституцій - НАБУ, НАЗК, Нацагентство з виявлення, розшуку та управління корупційними активами... а інститутів економічного розвитку - зась. Тільки прямих видатків на антикорупційні органи в Держбюджеті-2017 заклали 1,5 млрд грн (і це без ГПУ, МВС, СБУ), невідомо скільки ще грантами додатково дофінансують "головне питання країни". А на експортно-кредитне агентство, підтримку малого бізнесу та розвиток промисловості - коштів знов немає. Співпадіння?

А може їм взагалі не потрібен економічний розвиток? Може їм потрібна вічна імітація боротьби з корупцією в хронічно бідній і залежній країні, якій ця корупція іманентна? Показове лікування симптомів замість усування причин хвороби? 

З такою економічною політикою влади "антикорупціонер" скоро стане самою стабільною професією в країні. Може це такий план боротьби з безробіттям та переходу до "постіндустріальної" економіки?

PS Прошу репост для думаючої аудиторії.


https://www.facebook.com/vhalasiuk/posts/1377638682281194?pnref=story

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: корупція в Україні
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.