Зменшення збитковості держпідприємств - перемога?

25 апреля 2016, 11:24
0
46

Колишній міністр економіки Айварас Абромавічус пишається здобутками економічних реформ, наприклад, зменшенням збитковості держпідприємств.

“За свою каденцію ми скоротили збитки держкомпаній на 100 млрд грн та вивели їх з тіні…”, – зазначає Амбромавічус.

У 2014 році збитки державних підприємств України склали 115,4 млрд грн, за 9 місяців 2015 року (остання доступна інформація) -7,6 млрд грн. Але за рахунок чого відбулось таке скорочення? Переважно за рахунок того, що 85 млрд грн збитків НАК «Нафтогаз України» «ліквідовано» шляхом перекладання їх на плечі громадян через підвищення тарифів на газ в 7 разів. 

Але хіба це є вирішення проблеми? Штучно зменшувати збитковість держмонополіста через підвищення тарифів для населення та надання бюджетних субсидій без проведення масштабної енергомодернізації це шлях вигідний газовим олігархам та тій же Росії. 

Треба запроваджувати енергоощадні рішення - замінювати котли, утеплювати стіни, ставити нові вікна, нарешті, забезпечувати точний облік споживання газу та його якості. Скільки держава інвестувала в це докорінне рішення проблеми з вищеназваних десятків мільярдів гривень?


https://www.facebook.com/Halasiuk/

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: енергозбереження,підвищені тарифи,Айварас Абромавичус
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.