Мораторій на комерційну рубку лісів Карпат

4 апреля 2016, 16:09
Владелец страницы
Президент Інституту реформ та розвитку Києва
0
238

З метою збереження лісів Карпат від тотального винищення потрібно накласти мораторій на комерційну рубку, запровадити жорсткий контроль щодо санітарної вирубки.

Лісова галузь належить до найбільш корумпованих сфер діяльності у нашій економіці. Суцільне «кришування», хабарі, контрабанда, як наслідок – в абсолютно здоровому лісі під виглядом санітарної вирубки винищуються цілі масиви. Незаконна рубка та вивезення живого лісу – національного багатства українського народу – відбувається безкарно, безконтрольно, в колосальних масштабах та повсюди. Яскраво це демонструють облисілі та виснажені ліси Карпат.

Небажання влади навести лад у лісовій галузі, небажання провести розумні реформи, призвело до того, що нині Україна опинилася на грані справжнього екологічного лиха.

Замість того, щоб працювати над збереженням українських лісів та реальним реформуванням галузі влада заявляє про наміри скасувати заборону на експорт лісу. Наша позиція чітка: крім мораторію на експорт, потрібно запроваджувати мораторій на будь-яку комерційну рубку карпатських лісів. Це вимагає кризова ситуація, в якій ми опинилися. Винуватці незаконних рубок мають заплатити за екологічні збитки через спустошення гір, матеріальні збитки через нищівні повені. Також ми наполягаємо на здійсненні жорсткого контролю щодо санітарної вирубки та посиленні кримінальної відповідальності для всіх осіб, причетних до незаконної рубки та контрабанди лісу.

З метою контролю за незаконною вирубкою лісів на місцях повинні бути створені спеціальні моніторингові групи, що будуть фіксувати такі правопорушення.

До складу спеціальної моніторингової групи мають входити представники місцевих адміністрацій, Держекоінспекції, підрозділів Національної гвардії або Національної поліції України, а також громадськості.

Разом із цим, необхідно терміново розробити та впроваджувати Національну програму відновлення лісів Карпат.

Для цього необхідно створити при Мінприроди спеціальну робочу групу з числа провідних екологів та представників громадськості, залучати міжнародну технічну допомогу.

Така програма повинна містити найперше невідкладні заходи, спрямовані на зупинення винищення лісів Карпат, стабілізації ситуації та системи заходів планового відновлення лісів.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.