Загалом влада знову перехитрила власний народ і, напевно, саме тому Адміністративному суду дозволили прийняти законне рішення про скасування незаконної постанови НКРЕКП – воно ні на що не впливає. Насправді зараз у вищих владних кабінетах мали б зробити все для того, щоб це рішення суду не вступило в законну силу, адже воно підтверджує юридичний факт перевищення повноважень чиновниками Нацкомісії, а якщо так, у майбутньому всі ті, хто був відповідальний за встановлення грабіжницьких цін на комунальні послуги, можуть бути звинувачені у вчиненні злочинного діяння.
Кримінальне право України передбачає такий склад злочину, як перевищення службових повноважень (365 стаття), що спричинило тяжкі наслідки. При правильному підрахунку нескладно встановити, скільки населення переплатило за газ – це й можна вважати тяжкими наслідками, за які і чиновникам із Нацкомісії, й урядовцям доведеться нести відповідальність. Максимум, на що можна буде зіслатися, – це на халатність. Але немає тут халатності, а є зумисні дії щодо затвердження тарифів. Крім того, керівництво Нацкомісії чудово розуміло, що орган створений незаконно, і Президент вийшов за рамки своїх повноважень, утворюючи його. Це означає, що всі рішення цього органу апріорі є незаконними та неконституційними, і ті, хто їх ухвалює, без сумніву, це розуміють.
Населення має зайняти принципову позицію – ні в якому разі не платити за новими тарифами. Так має вирішити не одна людина, а ціле місто, село, район. Якщо влада не чує населення, наполегливо говорить “ви будете платити, нікуди не дінетеся”, таку ж позицію мають бути зайняти люди: “ми не будемо платити, поки ви не доведете, чому ціна на газ має бути саме 7188 грн; чому добувач газу отримує з цієї суми неповних 500 грн, а посередник НАК «Нафтогаз України» половину?”. Тут немає жодної економічної формули чи обґрунтування – проста хитрість, як витягнути гроші з кишень людей.
Зараз зі справою щодо незаконності створення Нацкомцісії «Публічний аудит» звернувся до Європейського суду. Українське правосуддя перешкоджає розгляду позову до Президента про визнання незаконним його рішення щодо створення НКРЕКП. Для кожного з 450 депутатів я підготував відповідне конституційне звернення, щоб через Конституційний суд вирішити це питання. У кращому випадку ми отримали листи про те, що “у вас прекрасна ініціатива, звертайтеся далі, ми дуже уважно все будемо розглядати”. Реально майже ніхто з теперішніх народних обранців, у тому числі ті, що всіма силами обурюються таким тарифам, не підтримав цю пропозицію.