«Гучна реформа» ДФС та ДФІ може завершитися перепризначенням кадрів

31 липня 2015, 11:58
Власник сторінки
0
«Гучна реформа» ДФС та ДФІ може завершитися перепризначенням кадрів

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зажадав повного оновлення кадрового складу Державної фіскальної служби (ДФС) та Державної фінансової інспекції (ДФІ). Але «гучна реформа» може завершитися нічим.

Стосовно фіскальної служби, то ще недавно Яценюк дав завдання її голові впродовж трьох місяців звільнити 50% штату і повністю перезавантажити діяльність. Тепер прем’єр говорить про звільнення 100 % працівників, щоби набрати абсолютно нових людей. Проте неможливо за три місяці навчити нових людей бути професійними податківцями. Потрібно розуміти, що за відсутності системних реформ у самій організації служби нічого кардинального не станеться. Зараз можуть поставити таких інспекторів, які не знають, як на практиці стягуються податки і збори, які не зможуть грамотно надавати консультацію, наприклад, приватному підприємцю. І це вже не кажучи про боротьбу з «податковими ямами», фіктивними підприємствами та інше. Найголовніше – ніхто ж не міняв план наповнення державного бюджету, а такі зміни можуть поставити його під загрозу. Тому все це може перетворитися на просте перепризначення кадрів. Тобто тих, хто працював, просто поміняють місцями і все.

Варто звернути увагу і на таку кричущу невідповідність: Яценюк дає керівництву фіскальної служби на реформу лише три місяці, а при цьому голова ДФС Насіров підписує план інституційних реформ аж на півтора року – до грудня 2016.

Фінансову ж інспекцію взагалі варто ліквідувати, оскільки ця структура повністю дублює функції Рахункової палати України. Ці дві інспекції паралельно здійснюють перевірки одних і тих самих держорганів з одних і тих самих питань та за однаковий період. Місія ДФІ – виявляти все більше порушень, щоби цими порушеннями пояснювати необхідність свого функціонування. Причому зловживань то вона виявляє чимало, а от кількість кримінальних проваджень, порушених за результатами контрольних заходів ДФІ, нікчемно мала.

Нагадаємо, «Публічний аудит» у рамках інституційного розвитку Рахункової палати запропонував перевести працівників централізованого внутрішнього аудиту ДФІ у відповідний підрозділ Рахункової палати. Ще частину співробітників ДФІ залучити до підрозділів внутрішнього аудиту; функції інспектування передати до органу виявлення шахрайства з фінансовими ресурсами та функції гармонізації фінансового управління і контролю та внутрішнього аудиту – до Мінфіну. Територіальні органи інспекції залишити місцевим органам влади.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.