Розпочато розслідування кримінального правопорушення стосовно НАК «Нафтогаз»

30 июля 2015, 17:04
0
21
Розпочато розслідування кримінального правопорушення стосовно НАК «Нафтогаз»

Київська міліція відкрила кримінальне провадження проти посадових осіб НАК «Нафтогаз України» за фактом фальсифікації звітної документації.

«Фахівці «Публічного аудиту», будучи учасниками робочої групи парламенту з питань перевірки тарифів, виявили у звітній документації компанії НАК «Нафтогаз України» за 2014-й рік викривлення даних щодо обсягів споживання газу населенням у 2013 році – вони завищені на 7,56 млрд кубів. У грошовому еквіваленті сума колосальна – вона сягає понад 2,5 млрд грн. Про цей факт було повідомлено Генпрокуратуру і, відповідно, розпочалося досудове розслідування за ч. 2 ст. 366 КК України – службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки.

Звісно, кваліфікація неповна – як мінімум, не вистачає ще зловживання службовим становищем. Проте вже сам факт початку розслідування – серйозний крок. Якщо правоохоронці підійдуть до нього не як до формальності, а з усією серйозністю, вони викриють злочин державного рівня. Слідство має дати відповіді на два основні питання. По-перше, куди й на що були списані ці 7,5 млрд кубів газу. По-друге, і найосновніше, обґрунтувати зв’язок між підробкою та її наслідками, а саме завищеними вдвічі тарифами на газ для населення. За великим рахунком, усі споживачі є потерпілими від цих злочинних дій.

За умови підтвердження недостовірної інформації щодо балансів газу Нацкомісія, що здійснює регулювання у справах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), матиме всі підстави переглянути тарифи.

1

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.