Дані про обсяги споживання газу населенням можуть бути недостовірними

04 червня 2015, 16:16
Власник сторінки
1
143

Є підстави вважати, що НАК «Нафтогаз України» надав недостовірні дані в офіційному звіті 2014 року, завищивши загальний обсяг газу, витраченого на потреби населення у 2013 році, на 7,56 млрд м3.

Такий висновок зробили експерти ГО «Публічний аудит», вивчаючи матеріали, надані Робочій групі ВР з питань тарифів на ЖКП. Співініціатори «Тарифної мобілізації» звернулися до Генеральної прокуратури з вимогою провести кваліфіковане, всебічне досудове розслідування за викладеними фактами і притягнути винних до відповідальності. Також були надіслані офіційні звернення народним депутатам та членам Робочої групи щодо факту правопорушення та з проханням сприяти поновленню порушених прав громадян України. 

Згідно зі звітом НАКу за 2013 рік, населенням спожито 17,7 млрд м3 газу (разом з опаленням), і це з Кримом та тимчасово окупованою територією на Сході України. Тобто, в 2014 році обсяг споживання мав бути меншим за 17,7 кубів. Натомість нас запевняють, що ми спожили у 2014 році 22,2 млрд м3 газу та на 2015 рік запланували споживання в обсязі 20,4 млрд м3. Чим більший обсяг планового споживання, тим більша частка імпорту, тим вищий тариф на газ.  

У звіті про споживання газу за 2014 рік були суттєво збільшені показники за період 2013 року. «Нафтогаз України», щоб приховати факт надмірного списання, долучив до звіту «Аналітичну записку» за 2013 рік, в якій було штучно змінено фактичні обсяги споживання за цей рік. Так, у цій записці відображено, що обсяги газу, включаючи виробництво тепла для населення, становили вже 22,118 млрд м3, зокрема, змінені загальний обсяг спожитого газу населенням (з 17,672 млрд м3 на 25,232 млрд м3), показники спожитого населенням газу (з 11,374 млрд м3 на 16,904 млрд м3); обсяги використаного газу підприємствами теплокомуненерго для населення (з 6,298 млрд м3 на 8,328 млрд м3).  

Усе це говорить лише про одне: у березні 2015 року, готуючи Звіт про виконання фінансового плану Підприємства за 2014 рік, керівництво НАКу внесло в нього завідомо неправдиві дані, доплюсувавши 7,56 млрд м3, які нібито були витрачені на потреби населення в 2013 році. Чому посадові особи НАКу працювали всупереч інтересам народу України, повинні розібратися прокуратура та суд. Однак істинна мета зрозуміла вже сьогодні – для цього маємо як мінімум удвічі завищений тариф на газ для населення.  

Тому наступний крок – ми чекаємо на перегляд тарифів. Нацкомісія, що здійснює регулювання у справах енергетики та комунальних послуг (НАКРЕКП), має всі підстави запустити процедуру перегляду тарифів, бо відкрилися нові обставини недостовірної інформації щодо балансів газу та фактичної собівартості окремих позицій.

Ознайомитися з документами можна на сайті «Публічного аудиту»: http://korrespondent.net/url.hnd?url=http://publicaudit.com.ua/news/ofitsiyni-zvity-nak-naftohaz-ukrayiny/ 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Нафтогаз,тарифы
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.