Підвищувати тарифи чи повернути стратегічні об’єкти?

11 июля 2014, 12:06
Владелец страницы
соціальний експерт
2
123

Про тарифи, офшори, корупційну складову і монополізм...

Підвищення комунальних тарифів стало неприємною новиною для населення. Треба звернути увагу уряду: якщо затягувати паски, зрозуміло – криза, війна, то всім у державі,- й бідним та багатим. Тільки не за рахунок соціально незахищених, як це завжди у нас у державі відбувається, що хто бідніший, той більше платить. Представники великого капіталу, взагалі, податки і соціальні збори не сплачують. Всі гроші, свої прибутки, вони направляють в офшорні зони. Зрозуміло чому, щоб ні копійки - ні в державний бюджет, ні  соціальні фонди (в тому числі пенсійний), - не сплачувати.

 У звзку з цим я вніс законопроект про оподаткування офшорних операцій. Сподіваюсь, що уряд зверне на ці офшори, нарешті, увагу. А, з другого боку, потрібно ці офшорні «чорні дірки» закривати, щоб всі платили податки. Великий капітал з чого отримує надприбутки? З того, що нещадно використовує наші українські надра. У нас - найменша в світі орендна плата за користування природними копалинами. Уряду потрібно, підвищити в декілька разів орендну плату й повірте, тоді не потрібно буде скорочувати соціальні виплати, програми, не треба буде підвищувати тарифи.

 Підвищення комунальних тарифів не буде людям подобатись й призведе до соціального напруження в суспільстві. Це треба об’єктивно визнавати. Потрібно йти європейським шляхом, де соціальна допомога є адресною, її отримують лише ті, кому вона найбільше потрібна. По розрахункам Уряду таку допомогу треба надати майже 4 млн. родин.

 Безумовно, в комунальних тарифах є корупційна складова. Наприклад,- в тарифах на електроенергію. У нас в ці тарифи на електроенергію постачальні компанії – «обленерго», завжди закладають дуже великі втрати в мережах та інше, там доходить до 30% і більше. Хоча, насправді вони менші, й спеціалісти знають , як це робиться. Але, таким чином монополісти намагаються нажитись на кінцевому споживачі. Так само роблять і ЖЕДи та інші комунальні структури.

 Тарифи неправильно розраховуються. У всьому світі вони розраховуються не на основі кількості споживаних кубів води, а на базі кількості гігакалорій. Вода ж гаряча йде, платяться за кількість гігакалорій, за тепло, а не за кількість кубометрів. Іноді, людям потрібно по півгодини спускати воду, поки вона гарячою стане. А, лічильник, то – крутиться.Ось вам й корупційна складова.

 Облгази у нас всі монопольно приватизовані компаніями Дмитра Фірташа, - щоб ви розуміли, на 90%. Чомусь так він ціну на газ для населення складає. «Київенерго» зараз належить олігарху Рінату Ахметову, як і «Донбасенерго». Я вважаю, що стратегічні об’єкти, а саме – генерацію, яка робить цю потужність, віддавати у приватні руки - не можна. В переважній більшості європейських країн такі стратегічні об’єкти як були, так і продовжують залишатись у державній власності.

 До речі, «Київводоканал», як і «Київенерго» належать Рінату Ахметову. Стратегічну  власність, що належила київській громаді було оформлено у приватну власність через офшорні компанії, через Кіпри, якісь лтд. На папері вони всі іноземні, але насправді всі знають, що реальним власником колишніх державних стратегічних енергетичних компаній у Києві є Рінат Ахметов.

 Я думаю, що Кличко зробив би добру справу, за що б йому дякували б не одно покоління киян, якщо би він цю стратегічну власність - Київводоканал та Київенерго повернув би у комунальну власність. Він може це зробити, бо так звана «приватизація» цих стратегічних об’єктів для життєдіяльності  Києва проходила з грубими порушеннями законів України.

Києвські хлібокомбінати були приватизовані групою Хмельницького-Іванова  - «Київмлин» та інші.. Це хліб, особливо соціальний. Зараз на місті цих хлібокомбінатів ця бізнес група будує офісно-розважальні центри. Вони вважають, що киянам більше потрібні офіси та розваги, ніж соціальний хліб пенсіонерам.

Нам всю житлово-комунальну галузь потрібно кардинально реформувати. Для цього потрібно реформувати застарілі структури управління, що діяли роками, змінювати методику розрахунків з населенням та прибирати корупційну складову.

 

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: тарифы,корупція,Дмитрий Фирташ,Виталий Кличко,офшори,Ринат Ахметов,монополія
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.