Нардепи з Криму мають бути позбавлені мандатів

31 березня 2014, 11:28
Власник сторінки
Блогер, редактор, общественный деятель
0
42

Враховуючи ситуацію, яка складається в Україні, і небажання нової влади виконувати вимоги людей, пропоную свій вихід щодо позбавлення мандатів тих, хто підтримує окупацію Криму.

До цього я говорив із багатьма депутатами, але у всіх них немає бажання щось змінювати чи приймати рішення. Більшість, як і пан Яценюк, вважає, що «народ має визначити їх місце». Тобто, гречка і окозамилювання знову в честі.

Перед тим як з високих трибун говорити про високий розум народу і те, що тільки він може щось змінити, достатньо згадати, що горезвісний Віктор Пилипишин, який був і залишається одним із найбільш одіозних київських політиків, навіть під час Євромайдану зміг перемогти «свободівця» Левченка. От вам і «народна пам'ять».

Тому вважаю, що Центральна виборча комісія і керівництво Верховної Ради мають зважитися на рішучий крок і показово покарати конкретно тих, хто сприяв розколу України. Хоча би раз.

 

Голові Верховної Ради України,

в.о. Президента України

Турчинову Олександру Валентиновичу

вул. Грушевського, 5, м. Київ, 01008

 

Голові Центральної виборчої комісії України

Охендовському Михайлу Володимировичу

площа Лесі Українки, 1, м. Київ, 01601

 

Шановний Олександре Валентиновичу!

Шановний Михайло Володимировичу!

Відповідно до статті 79 Конституції України народні депутати України складають присягу на вірність Українському народу, в якій зобов’язуються боронити суверенітет і незалежність України, виконувати обов’язки в інтересах усіх співвітчизників.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про статус народного депутата України» народним депутатом є обраний відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів України" представник Українського народу у Верховній Раді України і уповноважений ним протягом строку депутатських повноважень здійснювати повноваження, передбачені Конституцією України та законами України.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про статус народного депутата України» народні депутати, обрані в одномандатних виборчих округах, зобов'язані підтримувати зв'язок з виборцями своїх округів. Народні депутати, обрані в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі, здійснюють зв'язок з виборцями, які мешкають на території України.

Водночас, 11 березня 2014 року Верховна Рада Автономної Республіки Крим прийняла постанову № 1727-6/14, якою проголошено незалежність Автономної Республіки Крим та міста Севастополя від України. Після цього було вчинено ще ряд дій, незаконність яких була визнана Верховною Радою України та відповідними судовими органами. Але Україна фактично втратила контроль над республікою.

Тобто, юридично і фактично Автономна Республіка Крим є державою, яка не входить до складу України.

У такому випадку, народні депутати України, обрані в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, не можуть виконувати свої обов’язки, визначені Законом України «Про статус народного депутата України» через те, що на території іншої держави вони не мають права здійснювати свої депутатські повноваження.

Окрім того, відбувається порушення статті 79 Конституції України, адже особи, обрані народними депутатами України поза межами території України, не мають права втручатися у внутрішні справи України, не можуть захищати її суверенітет та незалежність та діяти в інтересах співвітчизників, ураховуючи те, що вони наразі юридично стають обраними фактично громадянами іншої держави і на території іншої держави.

Виходячи із норм міжнародного права, особа не може бути обрана до складу представницького чи законодавчого органу будь-якої держави, якщо її обрання фізично і територіально здійснювалося в іншій державі.

Більше того, ураховуючи правову колізію та складну ситуацію в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, яка склалася також за згоди та підтримки народних депутатів України, обраних на території тепер вже юридично незалежної держави, вбачається недоцільним виконання особами, обраними народними депутатами України від Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, своїх повноважень по захисту суверенітету та незалежності України, підтримки територіальної цілісності Української держави та служіння Українському народові.

З огляду на неприпустимість та неконституційність обрання народних депутатів України на території інших держав та фактично представництва інтересів іншої держави у Верховній Раді України; ураховуючи обставини непереборної сили, які мають незворотний характер; відсутність прямої заборони на прийняття рішення та будь-яких юридичних обґрунтувань дій щодо вибуття народних депутатів України за виняткових обставин чи обставин непереборної сили ПРОШУ ВАС визнати такими, що вибули через обставини непереборної сили, які мають незворотний характер, народних депутатів України, обраних у 2012 та 2013 рр. за одномандатними виборчими округами № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 224 і 225, як таких, які обрані на території іншої держави, втратили зв’язок із виборцями і не можуть представляти інтересів Українського народу.

Прошу також вжити усіх необхідних процедурних заходів щодо увільнення осіб, обраних народними депутатами України за одномандатними виборчими округами № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 224 і 225, від обов’язків народних депутатів України.

Заборонити Міністерству фінансів України здійснювати будь-які платежі, пов’язані із виконанням Закону України «Про статус народного депутата України» щодо народних депутатів України, обраних за одномандатними виборчими округами № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 224 і 225.


27 березня 2014 р.                                                                                      (підпис)

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: власть,Крым,Яценюк,Конституция,Турчинов,сепаратизм,Общество,закон,нардепы,ЦВК,референдум в крыму
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.