Кличко дозволяє забудовувати Київ ЖК без шкіл та садочків

2 сентября 2020, 08:50
Владелец страницы
експерт у сфері містобудування
0
442

Столичний міський голова Віталій Кличко задля задоволення інтересів забудовників ладен поступитися інтересами київських дітлахів і саме дозволяє забудовувати місто ЖК без шкіл та дитячих садків


На сьогодні в столиці України місті Києві набагато менше шкіл, ніж має бути за нормативами: 135 місць в школах на 1000 жителів мікрорайону, згідно ДБН В.2.2-3:2018 “Заклади освіти. Будинки і споруди”. При наповнюваності навчальної групи в загальноосвітніх школах у 30 учнів допускається площу класних приміщень, універсальних навчальних кабінетів та спеціалізованих кабінетів загальноосвітнього циклу приймати з розрахунку не менше 2 м кв., а лабораторій з природничих наук - 2,4 м кв. на 1 учня.

Хочу пояснити, що, якщо виходити з вказаних нормативів, то наразі шкіл в столиці катастрофічно не вистачає.

Скільки потрібно шкіл на 3,5 млн населення у Києві, якщо на 1 тисячу - 135 місць, а школа проектується на 180 (мінімально), на 360 (в середньому) і на 1400 місць (максимально)? Так, підрахувати складко. Але, за даними статистики, в Києві на сьогодні 535 шкіл (як і в 2008 році!) і 314 тис. місць в класах. А має бути на таку кількість населення - 472,5 тис. Тобто нам не вистачає 158,5 тис. місць у класах. Навіть якщо переводити у найбільші школи - потрібно було збудувати понад 100 шкіл! Сподіваюся, всім батькам тепер зрозуміло, чому 1 вересня вони повели дітей до переповнених класів, де замість 25-30 займаються 40-45 учнів. І так - з дитячими садками справи не кращі, а черги, яких нам обіцяли позбутися, навіть не дуже зменшуються.

Як таке могло статися? Справа в тому, что мер Віталій Кличко закриває очі на порушення забудовниками нормативних вимог та дозволяє забудовувати місто мурашниками ЖК без соціальної інфраструктури, зокрема шкіл та садочків. Ця проблема була і раніше, але за чинного міського голови набула дійсно циклопічних масштабів.

Чому Кличко “не бачить” порушень теж зрозуміло - через “відкати”, які він має з кожної забудови. З будівництва шкіл та садочків нічого ж не навариш. Отак з благословення Кличка по всьому Києву як гриби після дощу зростають нові ЖК - часто проблемні, чи навіть просто незаконні. Проте школам та дитсадкам серед цієї хаотичної забудови місця не знаходиться. Бо мер заради інтересів своїх “друзів” забудовників ладний поступитися інтересами дітей.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости Киева
ТЕГИ: Виталий Кличко,Выборы мэра Киева
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.