Буква Пі ...

15 квітня 2019, 22:53
Власник сторінки
0
34

Київ, як і будь-який мегаполіс має гостру потребу в нових житлових квадратних метрах. За статистикою щорічно чисельність жителів столиці збільшується більш ніж на 200 тисяч осіб. І всі вони хочуть мат

Місто стиснуте в своїх кордонах і тому не росте в ширину. Усі більш-менш привабливі ділянки вже розподілені серед забудовників. Створюється враження, що у кожного з них своя роль. Хтось спеціалізується на будівництві елітного житла, а хтось цілеспрямовано здає в експлуатацію нерухомість економ класу. Здається, що в столиці «будівельна ідилія», тиша й спокій. Але щойно комусь із забудовників вдається стати ближче до міської влади - це одразу відчувають інші гравці ринку.

 

Ні для кого не є секретом, що нинішній мер Києва оточив себе крупними забудовниками. Він з ними постійно радиться, вирішує подальшу долю столиці... Доходить до абсурду, з деякими забудовниками він зблизився до такої міри, що разом відпочивають за кордоном сім’ями. А деякі з них стали його заступниками.

Якби таке відбувалось в будь-якій європейській країні, то за перевищення службових повноважень і явну корупційну діяльність такого мера швидко відправили б у відставку, а також завели проти нього десяток кримінальних справ. Але ж це все про країни, де панує закон... У нас же все по-іншому... Якщо ти близький до влади, то у тебе успішний бізнес, а якщо в опозиції - чекай щоденні перевірки від різних контролюючих органів. Недарма кажуть, що бізнес діє за правилами «джунглів». Хто ближче до короля звірів - у того і шматок більш ласий...

Ось і спокою та рівновазі в столичному будівельному світі прийшов кінець. Останнім часом почастішали випадки перерозподілу раніше виділених і узгоджених ділянок під забудову. І відбувається це по різному... В хід ідуть усі доступні і, що найстрашніше, в основному протизаконні методи боротьби з відбирання будівельних майданчиків. Забудовники, які не шукають шляхів через «чорні» двері до чиновників відчувають на собі серйозний тиск. Вони хочуть просто будувати, займатися своєю професійною справою в межах існуючого законодавства. У них оформлені належним чином всі необхідні  дозволи і узгодження. Здається, що не потрібно хвилюватися, якщо у тебе є всі документи і ти рухаєшся повністю в правовому полі. Але ж ні... Для того щоб відібрати ділянку, яка сподобалася близьким до мера, у хід ідуть різні нетрадиційні методи: погрози, позапланові перевірки контролюючих органів, на сесії Київради виносяться заздалегідь незаконні проекти рішень і т.д.

Загалом робиться все можливе, щоб не дати законному забудовнику приступити до виконання своїх обов'язків: його штучно заганяють в суди, які можуть тривати роками, створюються псевдо-громадські організації, які через щедре фінансування з боку зацікавлених осіб готові лягати під колеса бетоновозів, відпрацьовуючи вкладені у них кошти.

Ми, кияни, з жахом спостерігаємо на що перетворили за останні двадцять років наше улюблене місто. Ми відчуваємо це на собі. Зовсім недавно Київ вважався найзеленішою європейською столицею, а сьогодні мало не очолює рейтинг найбрудніших міст світу.

Хаотичність забудови позбавила нас не тільки вільного життєвого простору, але і зелених зон, які повинні були рятувати від загазованості великого міста. Дороги та транспортні розв'язки явно не розраховані на таку шалену кількість автомобілів, які сьогодні заполонили Київ. Постійні затори не сприяють оздоровленню екологічного клімату столиці. Тому для містян зелені острівці парків і скверів дуже дорогі. Вони намагаються сховатися в них від розпеченого смогу міських доріг.

Не чисті на руку чиновники, перед якими поставлене завдання відібрати будь-якими способами ту чи іншу будівельну ділянку, для досягнення своєї мети не зупиняються ні перед чим. Вони намагаються спекулювати на щирих почуттях киян, які бажають жити в екологічно безпечному місті, і мріють про збільшення площі зелених зон. Тому чиновники сприяють створенню псевдо-громадських організацій, які нібито захищають ці зелені принципи. Насправді це проплачені люди, в цілі яких входить не дати законному забудовнику розпочати будувати. Вони намагаються всіма силами блокувати будівництво, залучаючи для цього місцевих жителів, користуючись маніпулятивними за змістом гаслами.

Саме так і створилася псевдо-громадська організація «Екопарк Осокорки». Ситуація навколо цього будівництва давно вийшла за кордони правового поля, а також за рамки розумного. Ці «протести» нагадують більше погроми, ніж цивілізований метод привернення уваги до хвилюючої місцеву громаду проблеми. Маніпулюючи настроями громадськості, псевдо-активісти здійснюють протиправні дії і перешкоджають будівельним роботам, вдаючись до грубої фізичної сили, руйнуючи огорожі і знищуючи дороговартісну будівельну техніку. Ситуація дійшла до того, що псевдо-активісти вдаються до інсценізації провокацій із застосуванням зброї. Такі дії не тільки завдають шкоди забудовнику, а й збільшують рівень напруги і суспільної небезпеки в районі.

На будівництві ЖМ «Патріотика на озерах» не просто пролилася кров, жертв серед охоронців і будівельник цього житлового комплексу з кожним днем ​​стає все більше. Такі дії повинні розглядатися в рамках кримінального законодавства і не можуть лишатися без уваги силових структур і київської влади. Конфлікт навколо будівельного майданчика ЖМ «Патріотика на озерах» затяжний, він триває з кінця 2017 року.

Про це будівництво з аналізом різних думок неодноразово писали ЗМІ. Скільки знято телесюжетів... Часто згадувалася незавидна роль в цьому кривавому протистоянні міської влади, як замовника цього свавілля. Поліція мовчить… Незважаючи на поламані руки, ребра, на знищену дороговартісну будівельну техніку. Хто з начальників місцевої поліції зможе або захоче піти проти мера? Адже це саме за його вказівкою забрали у забудовника дану ділянку.

Забудовник неодноразово підкреслював, що має всі законні права на проведення будівних робіт на даній території. Тим більше вона йому була видана не сьогодні і не вчора... Вказана земельна ділянка вже більше 13 років перебуває в оренді замовника ТОВ «Контактбудсервіс», з цільовим призначенням - для забудови об'єктами житлового та соціально-побутового призначення.

Будівельні роботи на зазначеному об'єкті здійснюється на підставі діючих дозвільних документів, а саме: дозволу на виконання будівельних робіт від 27.04.2018р. № ІУ 113181171313 і дозволу на виконання будівельних робіт від 26.03.2015 року № ІУ 115150850530, виданих Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та затвердженою проектною документацію.

При цьому, немає ніяких судових рішень про скасування дозвільної документації на проведення будівельних робіт, а тому - не існує і законних підстав для припинення будівництва даного житлового комплексу. У той же час є рішення суду, яке забороняє перешкоджати будівництву. Це все говорить про те, що заяви ГО «Екопарк Осокорки» є брехнеє і розцінюються як інструменти рейдерства.

 

Спекулюючи на темі захисту екології, активісти перекручують інформацію та поширюють недостовірні факти щодо цільового призначення земельної ділянки, на якій здійснюється будівництво вказаного об’єкту, розповсюджуючи інформацію проте, що на даній території знаходяться пам’ятки культурної спадщини.

 

Створити Екопарк на місці колишнього пісочного кар'єра, про це може мріяти тільки людина повністю відірвана від життя. Це блеф. Дана територія ніякої природоохоронної цінності не має. Її ландшафт штучно створений. Також вона на Генплані столиці призначена під забудову житлового комплексу. І тому мета протистояння на пісках в Осокарках одна - забрати у одного і віддати іншому, але вже своєму.

Це підтверджує і останнє рішення про винесення на розгляд екологічної та земельної комісій Київської міської ради проекту рішення №08 / 231-685 / ПР від 04.02.2019 «Про оголошення природної території ландшафтним заказником місцевого значення «Осокорківські луки».

Подивіться, будь ласка, уважно на картинку «План схема» майбутнього заказника. З лівого боку на березі озера Небреж (там де піски) територія виділена ТОВ «Контактбудсервіс» для побудови ЖМ «Патріотика на озерах». І, як бачите, вона не входить в запланований заказник місцевого значення. А це значить, що ні у кого і в думках не було на цій території створювати заказник. Просто для залучення до протистояння законному будівництву місцевих жителів було узяте гасло зі створення екопарку. Рано чи пізно брехня виходить назовні – це прописна істина. І зараз повністю оголись непривабливі цілі цих проплачених псевдо-активістів, танцюючих під дудочку міських чиновників.

А тепер, увага, заказник позначений зеленим кольором, і подивіться, як він огинає ще одну територію. Здавалося б, за логікою пляма заказника мало бути однорідною єдиним цілим. Але, ні... Виявляється дана територія, яку так старанно обходять межі заказника - це ділянка під забудову що знаходиться в оренді КП «Житлоінвестбуд-УКБ», безпосередній вплив на яке має ні хто інший, як Непоп - заступник мера столиці. Ось і вийшов заказник схожий на букву "Пі"...

Виходить, що вся ця ідея з твердженням про унікальність даної території суцільна фікція. Немає ніякої природоохоронної цінності цих земель. Немає там перелітних птахів, червонокнижних рослин, або якихось унікальних звірів і комах. Інакше як можна пояснити заповідність одних земель, а в п'яти метрах від них територію придатну до зведення двадцяти чотирьох поверхових будинків. Цинізм... І якщо там за якимось дивом оселиться рідкий вид крота, то він на одній території зможе спокійно рити свої нори, а на другий не зможе потрапити на поверхню, бо буде стукатися головою у бетон чи асфальт. Маячня. Завжди навколо заказників встановлюються буферні зони, на яких встановлюються певні правила, які поділяють життя заповідника і реальності. Тут же реальність одна - цинічне рейдерське захоплення території.

АО АКБ «АРКАДА» неодноразово закликали опонентів до розуміння, демонструючи бажання вирішити всі спірні питання лише шляхом діалогу. Але у відповідь звучать лише категоричність, ультиматуми та погрози.

Дуже прикро, коли страждають прості люди в розборках, які влаштовані владою. Як у народі кажуть: «пани сваряться, а у холопів чуби тріщать». Так і в цьому випадку.

Більше 500 сімей стали інвесторами і вже вклали свої гроші в будівництво ЖК «Патріотика на озерах». Для багатьох це досить відповідальний крок, тому що  вони вклали свої останні гроші в надії отримати власну квартиру. Сьогодні ці люди можуть повторити долю обманутих інвесторів «Еліта Центру». Тільки в тому випадку інвестори постраждали від забудовників-шахраїв, а в даному- їх пограбувала міська влада, яку вони ж і вибирали...


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Киева
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.