Київ варто перейменувати в Новокомсомольск

13 мая 2013, 10:08
Владелец страницы
журналист
0
1338

Ззовні столиця все більше нагадує занедбане провінційне місто, а зсередини на машину викачування коштів із бюджету представниками влади

Після доволі товстого шару снігу, котрий практично не прибирався з вулиць столиці, нині Київ принишк під товстим шаром пилу й бруду. Але лише окремі кияни тихенько цікавляться: а де ж ті машини для прибирання та поливання, на які нинішня команда успішних менеджерів виділила сотні мільйонів коштів? Навіть розкритикована радянська влада зі своїми ідеологічними менеджерами за Києвом дивилася значно ліпше. А нинішня після короткого періоду активності, що принесли місту кілька потрібних розв`язок, здається махнула рукою на столицю, котра вперто продовжує на виборах голосувати проти команди нинішнього президента Януковича.

А й справді: скільки вовка не годуй, а він у ліс дивиться. Скільки для цих впертих і невдячних киян не роби, а вони не сприймають славну донецьку команду. То нехай поковтають пилюгу, котра за півроку зібралася на вулицях, не змита весняними дощами. А владі цей бруд якось байдужий, вони з нього вийшли й все життя в ньому порпаються. Та й нині з офісу в машину, а з машини в зелене передмістя, подалі від смогу мегаполісу.

Судячи з усього, влада знайшла якийсь інший спосіб утримування столиці у власних руках напередодні неминучих виборів. Хоча можна й не шукати. За відрихтованим ними ж законом про столицю повноваження мера зведені до представницьких функцій. Нехай опозиція гризеться між собою за право висунути свого узгодженого представника на посаду мера. Ну виберуть, ну і що? Розпорядження бюджетом залишиться в руках голови адміністрації. А в кого гроші в того й… Правильно, в руках опозиція. Принаймні попередній досвід у цьому переконує.

Олександр Попов видався багатьом киянам на початку його київської епопеї цілком притомним і адекватним управлінцем. Але останні півроку розчарування охопило найоптимістичніших. На вулицях запахло Комсомольском, його рідним містом, де він, як стверджується, був цілком успішним мером. А у великій грі Олександр Павлович виявився гарним підносчиком патронів. Але не більше.

Вимагати більшого може лише пан генеральний прокурор Пшонка за підтримки своїх надзвичайно принципових і чесних заступників, котрі нині уособлюють вінець справедливості української правової держави. Тому 10 мільйонів гривень виділених Кабміном у травні лише на ремонт генпрокурорських будівель копійки у бюджеті. А Кузьміну й Фроловій – подяка за добре виконану чесну працю. І це крім величезної мегаспоруди, котра нині зростає біля центрального офісу Гепрокуратури на Різницькій не по днях, а по годинах. Кажуть тягне десь на мільйонів 200. Але хто ж їх там ці гроші посміє рахувати?!

Так хто спроможний зламати цю залізобетонну систему, котра вростає в землю країни як ракова пухлина й роз`їдає її останні животворні клітини? Опозиція? Ну, мабуть, лише вона може висунути якусь альтернативу й щось змінити. Але ви чули про якісь альтернативи? Я – ні. Про кандидатур на посаду мера розмов багато. Претендентів вдосталь. Але серед них успішних і адекватних управлінців не лише з певним досвідом, а й відповідними морально-світоглядними якостями не видно. Петро Олексійович Порошенко? Так він же не управлінець. Він – суперуспішний бізнесмен, котрий страждає страшною мукою, що в Ахметова, Коломойського, Пінчука, Ярославського грошей більше ніж у нього. Максимум можливого – Київ стане трохи більше схожим не на Комсомольск, а на Вінницю. І це, звичайно, добре. В нинішній ситуації.

Не винесуть же вожді нинішньої опозиції на мера Києва енергійних і принципових Олександру Кужель чи Анатолія Гриценка, котрі за своїми діловими й світоглядними характеристиками , здається, найбільше пасують Києву. Вони сподіватимуться на Порошенка, котрий пообіцяє їм гроші на президентську кампанію. І може, навіть трохи дасть. Небагато, трохи, бо, кажуть, дуже скупий.

Але до виборів ще треба дожити. І мабуть, варто все-таки для зручності й відповідності суті перейменувати вічний Київ у Новокомсомольск. Або в Новоєнакієво. На Новодонецьк він поки не тягне. Чи не так?


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Журналисты
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.