Політика інтересів замість політики цінностей
Ви ще вірите, що
рудий американський негідник тепер почне допомагати Україні у протистоянні
агресору?
А ви вірите, що
американське суспільство загалом консолідується навколо нашого реального
захисту? Не на словах і не на певний проміжок часу, а настільки, наскільки це
буде потрібно, із реальним і відчутним внеском у нашу боротьбу.
Ви вірите, що
Європа справедливо передасть нам кошти агресора, які зберігаються на люб’язно
наданих рахунках?
А ви вірите в
безкорисливість допомоги, яку нам надають сьогодні? Чи, можливо, вже завтра
вимагатимуть повернути все назад, ще й з відсотками? Саме це вже демонструє
рудий американець.
А як щодо віри в
майбутнє Європейського Союзу? Уже навіть незручно згадувати про майбутнє блоку
НАТО.
Чи залишаться
великими друзями України, наприклад, Польща або Угорщина?
Можна ще довго
перелічувати питання, щодо яких існують серйозні сумніви в їхній подальшій
реальності.
Як оптиміст, я
зовсім не поділяю думку, що «все пропало». Але й райдужні мрії варто відкинути.
Саме поняття
демократії сьогодні значною мірою дискредитоване. Економіка капіталістичного
світу виявилася далеко не такою ринковою, як нам здавалося. Прибуток застилає
очі на реальність. І якщо ще вчора ми, як у відомому вислові, вважали, що цього
не може бути, бо не може бути ніколи, то сьогодні це стало цілком можливим.
Ось прийшли до
влади в Америці ділки, яких там легіон, і перекроїли американську демократію до
невпізнання. Агресора агресором не вважають. У відбитті нападу на суверенну
державу допомагають, але потроху. Та й то лише за гроші. Демократія — тільки за
гроші. І платити краще авансом. Власними природними ресурсами на сто років
уперед.
Європа зберігає
кошти агресора в цілості й недоторканності. Ба більше, продовжує торгувати з
ним, поповнюючи його військову скарбницю. Але, звісно, нам і надалі обіцяють
допомагати стільки, скільки буде потрібно.
Європейська
допомога «стільки, скільки треба» з великою ймовірністю закінчиться наступного
дня після завершення бойових дій (саме бойових дій, а не війни).
Щодо «друзів»,
яким ми за своєю природою є конкурентами, довго міркувати не варто. Коли вони
самі пробивалися до Євросоюзу, отримали неоціненну підтримку. А що буде, якщо
Європейський Союз повернеться до своїх початкових кордонів, про що сьогодні
дедалі голосніше говорять? Тоді дотації отримуватиме власний фермер, а не
польський чи угорський. Як і дороги ремонтуватимуть насамперед у себе.
І тоді наші любі
друзі зі своїми бізнесами кинуться до нас на відбудову країни. Ми, звісно, всіх
їх приймемо, але лише в обмін на зерно, висипане з наших вагонів у 2023–2024
роках. Не інше, а саме те. Без нього — до побачення.
Щодо НАТО
перспектив не видно. Як красива ширма, Альянс ще проіснує кілька років, а потім
відімре як бездіяльний орган. А якщо агресор змінить напрямок і нападе через
Білорусь на Польщу? Чи станемо ми на її захист?
То що ж нам
робити?
Розвивати та
зміцнювати співпрацю з країнами Балтії та Північної Європи. Росія економічно не
витримає і впаде. І тоді настане наш час.
Наше майбутнє
формуватиме новий європейський порядок. А вся ця польсько-угорська шушера
залишиться на узбіччі історії.
Нашому
керівництву, звісно, не варто говорити про все це вголос. Але перспективи
проглядаються саме такими.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.