Самознищення Збройних Сил теж було

01 вересня 2023, 13:34
Власник сторінки
Инженер технолог ракетного топлива
0
42
Самознищення Збройних Сил теж було

Лише у 2014 році ми оцінили, наскільки сильно було зруйновано наші Збройні Сили.

Лише у 2014 році ми оцінили, наскільки сильно було зруйновано наші Збройні Сили. Здебільшого, процес ініціювався та курирувався зовнішніми силами. І честь і хвала Президенту і керівництву ЗСУ, що в останні роки ми почали приводити нашу армію до тями. Результати та дієздатність ЗСУ ми бачимо сьогодні.

Але до знищення армії ми й самі свого часу доклали руку. Не хочеться посипати голову попелом, але все ж таки!

Змусило мене звернутися до цієї теми, те що останнім часом російська пропаганда заявляє, що Україна нібито завдає ударів переробленими ракетами від комплексу С-200.

За освітою та спеціальністю я інженер-технолог з нафтопродуктів та ракетного палива. Так ось, не розкриваючи жодних таємниць, можу сказати, що у ракетах комплексу С-200 використовується двокомпонентне ракетне паливо — пальне і окислювач. Ракети можуть бути старі і зберігатися. Але кожен із компонентів палива має обмежений термін зберігання.

У 50-ті роки, коли в СРСР та США створювалися зенітні ракетні комплекси, обидві країни пішли шляхом рідинних ракетних двигунів. І компоненти ракетного палива майже однакові в обох країнах. Ну, СРСР як завжди всі секрети вкрав. Але вже на початку 60-х Америка перейшла на твердопаливні зенітні ракети. А СРСР продовжувала використовувати рідке паливо. Але комплекси С-300, що з'явилися в Союзі наприкінці 70-х, вже були твердопаливні.

Тож дістати звідкись із зберігання застарілий метал – це одна сторона. А заправляти ці ракети чим? Палива до них давно немає. Та й вироблялося в Україні воно лише на двох підприємствах. Одне з яких наразі на тимчасово окупованій території.

Але у період 2007-2008 років ми самі знищили запаси цього палива. Бо були західні гранти на його знищення, про що у залі Верховної Ради доповідав міністр Гриценко. Ну, зрозуміло, грошей дають, чому б не знищити. Освоїти виділені транші.

Хоча могли зробити хоча б як у Польщі, продати на заводи мінеральних добрив один із компонентів — концентровану азотну кислоту. Тоді гроші пішли б до бюджету держави і могли бути використані на закупівлю чи виробництво нової військової техніки. Але хто ж дармові гроші упустить! Тож й освоїли всі транші.

До речі, саме такою ракетою випадково було збито російський пасажирський літак над Чорним морем у 2001 році. Ракета тоді пролетіла 280 км. І зараз би, в принципі, могла б. Але знищили паливо. Самі. За самого демократичного президента. Так ось.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.