Перелом у війні близький – армія Путіна складе зброю

12 серпня 2022, 14:44
Власник сторінки
Журналист
0
1268
Перелом у війні близький – армія Путіна складе зброю

українські військові спочатку вирівняють баланс сил з противником, а потім отримають перевагу

До Дня Незалежності України плани Кремля щодо окупації всієї Донецької області не вдасться здійснити. Перелом у війні може настати в період із кінця серпня до середини вересня.

Таку думку висловив екс-керівник Служби зовнішньої розвідки України генерал армії Микола Маломуж.

«Можливо проведення комплексних операцій з оточення противника та створення умов не тільки для здачі та втечі. Це буде переломний етап війни», – спрогнозував він.

За оцінками генерала, резерви армії агресора стрімко вичерпуються. Нині Росія намагається відновити їх, але за рахунок погано навчених та непідготовлених військових, яких терміново мобілізують по всій країні.

За прогнозами генерала, ворог атакуватиме на Донецькому напрямку. «Вони можуть мати невеликий успіх у кілька кілометрів або на окремих ділянках у кілька десятків кілометрів, але захопити Донецький регіон у поставлені терміни нереально», - додав він.

Маломуж оцінив поточний етап протистояння як позиційну війну і спрогнозував, що вже за лічені тижні очікується перелом.

«Буде контрнаступ на одному з пріоритетних напрямків, який дасть перспективи для звільнення певних територій. Можливо, це Херсонська, Запорізька області. Можливе проведення комплексних операцій з оточення противника та створення умов не тільки для здачі та втечі. Це буде переломний етап війни», – заявив Маломуж.

Крім того, у ситуації, коли Збройні Сили України розпочали контрнаступ на півдні країни, армія ворога змушена утримувати позиції одразу на кількох напрямках, що суттєво ускладнює її завдання.

У Росії вже усвідомили, що у нас є весь спектр наступальних операцій на Херсонському, Запорізькому напрямках на Ізюм. Тому сьогодні РФ, з одного боку, змушена виконувати завдання із захоплення Донецької області до 24 серпня. З іншого боку, їй необхідно утримати позиції на Херсонському, Запорізькому та навіть Харківському напрямах.

Перемога України у війні з Росією можлива навесні 2023 року, таку думку висловив командувач оборони Миколаєва генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко. За його словами, головна умова для цього – постачання в Україну всього анонсованого західного озброєння. Армія Росії може повністю втратити наступальний потенціал після надходжень ЗСУ військової допомоги від союзників у повному обсязі.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Росія,Україна,війна,ЗСУ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.