Про незбагненну силу прощення

14 березня 2021, 07:28
Власник сторінки
0
12232
Про незбагненну силу прощення

Наше суспільство розірване війною, ненавистю один до одного, злістю, розбратом та взаємною ворожнечею. Воно може зцілитися тільки одним шляхом - через прощення.


Прощена неділя - таку назву має сьогоднішній день, який відділяє нас від початку Великого посту. Вже звідси зрозуміло, про що саме говорить нам Церква напередодні Святої Чотиридесятниці - про незбагненну силу прощення.

У Святому Письмі Господь Іісус Христос називає прощення однією з необхідних умов спасіння. Якщо ми не простимо своїх ближніх, то і Бог не простить нас.

У притчі про багатого і боржника прослідковується думка, що за великим рахунком, кожен із нас має певний борг, тому кожен з нас повинен не тільки прощати, але і сам потребує прощення. 

Прощення не потрібно чекати. Господь не каже: "прости іншого тоді, коли він простить тебе", а говорить так: "поки ти ще на шляху з ближнім своїм - прости його".

Прощення не потрібно вимагати. Його можна тільки дарувати іншому, не чекаючи такого ж подарунку взамін. Адже, якщо ми будемо прощати тільки тих, хто прощає нас, то чим відрізнятимемось від язичників?

Прощення - це акт смирення. Тому, що тільки той, хто відчуває свою недосконалість перед лицем Божим, може змиритися і простити собі подібного.

Прощення - це прояв любові. Бо той, хто любить Бога, не може не любити людей. А відтак, не може не прощати того, хто образив його.

Прощення - це подих Духа Святого. Спробуйте простити своїх винуватців, і ви відчуєте присутність Бога у своєму житті.

Зрештою, прощення - це прерогатива царя, атрибут влади. Бо закон простити не може. Простити може тільки той, кому належить така влада. Той, кому Бог подарував її.

Сьогодні, як ніколи, ми потребуємо прощення. Наше суспільство розірване війною, ненавистю один до одного, злістю, розбратом та взаємною ворожнечею. Воно може зцілитися тільки одним шляхом - через прощення. Без умов, без нарікань, без зазіхань, а тільки через смирення та любов. 

Одне слово "прости і я прощаю" перетворить кожного з нас на людину, наділену Божою владою. А чи скористаємося ми цією можливістю, залежить виключно від кожного з нас.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.