Збиткова Одеська залізнична лікарня працює як приватний медичний центр

12 червня 2020, 11:40
Власник сторінки
Громадська організація
0
135
Збиткова Одеська залізнична лікарня працює як  приватний медичний центр

Одеська дорожня клінічна лікарня на залізничному транспорті протягом багатьох років є збитковою. Але це не заважає збагачуватись на ній керівництву лікарні.

В структурі залізниці до сьогоднішнього дня збережені галузеві лікарні, що надають послуги лікування працівникам залізниці. Проте досить часто це тільки декларативно, а насправді керівники цих лікарень розвивають приватні структури в збиток державі.  

На прикладі Дніпровської дорожньої лікарні, ми розповідали як під виглядом профспілок майно залізничних лікарень захопили приватні структури, які проводять господарську діяльність направлену на збагачення статків своїх очільників. Аналогічна ситуація і з Одеською клінічною лікарнею на залізничному транспорті та її головним лікарем Гурьєвим Андрієм.

Починаючи з 2003 року Андрій Гур’єв очолює залізничну лікарню в Одесі. Проте про лікування залізничників в даній лікарні останнім часом приходиться чути все менше і менше. Лікарня за фінансовими звітами є збитковою, відповідно Укрзалізниця змушена покривати ці збитки. Дохід в 2018 році лікарні склав 35,1 млн. грн., а збиток 149 млн. грн., в 2019 році дохід – 34,8 млн. грн., збиток – 153 млн. грн. відповідно. До причин чому так, можна віднести зокрема неефективне управління майном лікарні.

На базі лікарні функціонує морг, який зданий на невідомих умовах за мізерну офіційну суму приватній фірмі Медікап. В 2020 році офіційно морг прийняв тіла 4 померлих пацієнтів. Проте, де факто моргом користується приватна фірма Медикап, яка має тариф 1000 грн/доба зберігання тіла. Тобто, спритні підприємці за сприяння Гурьєва заробляють, збираючи з людей значні кошти за зберігання тіл, використовуючи при цьому майно яке обслуговується і підтримується за державний кошт. Цікаво, що кінцевими бенефіціарами даної компанії є кіпрський офшор Троакс Інвест Лімітед, з розміром статутного фонду 8 000 грн.

В відділенні лазерної хірургії числиться і отримує заробітну платню Олена Друтіс - жодної операції і жодного пацієнта за рік. І це не дивно, адже «за сумісництвом» вона являється почесним консулом Литви та продає ювелірні вироби за 8-10 тис. євро. Можливо за коментарі такого характеру на сторінці Центру лазерної ендохірургії, хто знає…

Головний лікар лікарні Святої Катерини за сумісництвом числиться в дорожній лікарні, проте не оперує хворих і не веде прийом. І класика жанру - головний лікар Гурьєв влаштував в лікарню свою сестру, чоловіка сестри та племінника. Чи являються вони фахівцями? Не зрозуміло! Але ставки мають пристойні.

Чоловік сестри головного лікаря Одеської клінічної лікарні на залізничному транспорті очолює центр лазерної ендохірургії. Центр працює за готівку і надає послуги всім як повноцінний приватний медичний центр. У головного лікаря одеської лікарні діти навчаються за кордоном. У країні, де навчальний курс за двох дітей коштує 82 тисячі євро на рік. Поїздки до дітей він легко собі дозволяє, просто на вихідні. Проте лікарня яку він очолює являється збитковою, адже оплата послуг йде особисто лікарю, а не в касу лікарні.

На базі лікарні також діє центр пластичної хірургії на чолі з Андрієм Буровим, який є безумовно професіоналом своєї справи. В нього є власний сайт, де він пропонує отримати професійну консультацію та якісно змінити зовнішність.  Всі роботи виконуються на базі Одеської дорожньої клінічної лікарні, проте оплата послуг йде особисто лікарю. Пластичні операції в залізничній лікарні на 30% дешевше від ринкових, середня ціна залежно від складності стартує від 3 000 євро.

Проведений аудит неодноразово виявляв системні порушення Одеській дорожній клінічній лікарні. Зокрема керівництво лікарні штучно завищувало ціни на прання постільної білизни та ремонтних роботах будівлі лікарні. Державним закладом „Дорожня лікарня ДП „Одеська залізниця” при нарахуванні виплат за час відпусток не застосовано корегуючий коефіцієнт підвищення тарифних ставок (окладів), що призвело до недоотримання працівниками відпускних у загальній сумі 207 тис. грн.

На сам кінець стає сумно за працівників - фахівців і професіоналів, яких дурить керівництво дорожніх лікарень та змушує виступати проти реформи залізничної медицини. Лякаючи персонал, корумповане керівництво лікарень виводить на протести персонал, щоби зберегти свої нелегальні прибутки та теплі місця. Цей театр абсурду має зупинити керівництво УЗ та нарешті навести лад в сфері залізничної медицини. В той час як працівники залізниці змушені за готівку оплачувати медичні послуги в галузевих лікарнях, хтось збагачується на  державному майні. Рано чи пізно тим хто розвів корупцію на місцях доведеться відповідати перед законом.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Укрзалізниця,Одесса,корупція,Одеса,медичні заклади,медична реформа
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.