Відновлюємо справедливість

4 марта 2020, 12:02
Владелец страницы
народний депутат України
0
20
Відновлюємо справедливість

Конституційний суд України дійшов висновку, що будь-яке обмеження або скасування пільг для ветеранів війни без рівноцінної їх заміни чи компенсації є порушенням.

Тиждень тому Конституційний суд ухвалив рішення, яким захистив соціальні права ветеранів війни.

Рішення виносилося за конституційним поданням 46 народних депутатів з приводу конституційності окремого положення п. 26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу.

Суд визнав неконституційним цей пункт у частині, яка передбачає, що норми і положення статей 12, 13, 14, 15 і 16 Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" застосовуються в порядку та розмірах, установлених Кабінетом Міністрів, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного та місцевого бюджетів і бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Цими положеннями передбачено пільги учасникам бойових дій і особам, які до них прирівняні, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, особам, на яких поширюється дія закону, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

КC дійшов висновку, що будь-яке обмеження або скасування пільг для ветеранів війни без рівноцінної їх заміни чи компенсації є порушенням. Інакше кажучи, держава не має жодного права відмовлятися від виконання обов’язків щодо захисників Вітчизни та обмежувати пільги ветеранам.

Чудова новина, чи не так?

Наступний крок – внести зміни до Бюджетного кодексу на виконання рішення Конституційного суду. Відповідний проєкт закону ми учора зареєстрували в парламенті разом із Вадимом Новинським, Дмитром Шпеновим, Мусою Магомедовим, Сергієм Магерою та Дмитром Шенцевим.

Сподіваюся, що найближчим часом ми владнуємо усі законодавчі неузгодженості та нарешті відновимо справедливість.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.