Проблема безпеки не в легалізації або забороні вогнепалу

07 листопада 2019, 11:18
Власник сторінки
Заступник директора Українського інститута дослідження екстремізму
0
575
Проблема безпеки не в легалізації або забороні вогнепалу
РБК-Украина

У когось учорашній вибух на Житомирській трасі викличе спогади про 90-ті. Але проблема глибше


І це доводить (також учорашній) розстріл у багатоквартирному будинку Києва сусіда з автомата. Прийшли розбиратись за борги, але замість обіцянок сплатити отримали чергу. У 90-ті спалах насилля відбувся у суспільстві, де домінував колективізм. Зараз ми живемо в атомізованому суспільстві (кожен сам за себе. Кількість ворогів у світосприйнятті зросла, а самі вони стали ближче (привіт інформаційній революції. Тому кожен не засуджений (а часто і виправданий)суспільством спалах насилля(привіт “теракту” на мосту Метро) лише збільшує потенціал до його застосування.

Ми живемо у суспільстві, де дістати зброю - проблема лише для тих, хто їі не хоче. Тому проблема безпеки явно не у легалізації чи забороні вогнепалу.

Ми живемо у суспільстві, де ми одобрюємо/засуджуємо акти насилля (чи заклики до них)лише по тому як близько ми знаємо людину і чи відповідають її політичні погляди нашим. А не по наслідкам цього насилля.

Ми вішаємо ярлики, і легко засуджуємо людей, а не їх вчинки. Бо в цій простій системі зрозуміліше хто ворог, а хто друг. І зрозуміліше де вихід. І так легше сприймати дійсність. Але вона значно складніше. Бо чомусь прості рішення часто не діють, або діють всупереч уявленням. Та ми завжди знайдемо винних у тому, чому вони не діяли. Бо знову ж таки, так простіше. І так не треба нічого робити.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: теракт,зброя,безпека,вибух
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.