Співробітники СБУ припинили рейдерське захоплення майна та майнових прав

23 сентября 2019, 09:52
Владелец страницы
менеджер
0
50
Співробітники СБУ припинили рейдерське захоплення майна та майнових прав

СБУ викрила та припинила незаконні реєстраційні дії з об’єктами нерухомості

Останнім часом СБ України активізувала роботу з протидії суттєвому зростанню в Україні спроб рейдерських захоплень за участю державних реєстраторів та посадовців Міністерства юстиції. За висновками експертів, через законодавче спрощення системи реєстрації майнових прав організатори шахрайських оборудок та підконтрольні їм виконавці отримують доступ до Держреєстру речових прав. Потім з використанням завідомо підроблених документів вони незаконно відчужують земельні ділянки, об'єкти нерухомості та корпоративні права".

За останні місяці Службою безпеки України викрито чотири випадки  шахрайських дій із захопленням землі та вжито заходів для припинення незаконних реєстраційних дій з об’єктами нерухомості.

Так, співробітники СБУ припинили рейдерське захоплення майна та майнових прав в Донецькій, Житомирській, Одеській, Полтавській, Луганській областях та місті Києві на загальну суму понад 30 млн доларів.

У СБУ нагадали, що в липні Президент України Володимир Зеленський під час відвідання Київщини дав вказівку правоохоронцям викорінити рейдерство в країні, зокрема, через протиправний механізм використання таких комунальних підприємств, як "Путрівське".

"У ході документування злочинної діяльності отримано вичерпні докази численних шахрайських оборудок. Основним фігурантам справи повідомлено про підозру у вчиненні низки злочинів, зокрема передбачених ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) та ч. 3 ст. 365-2 (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги) Кримінального кодексу України. Наразі проводяться експертні дослідження зі встановлення загальної суми шкоди, спричиненої злочинними діями, та вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів", - повідомили в СБУ.

Операція з викриття рейдерів проводилася співробітниками Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ спільно зі слідчими ГУ Нацполіції в Київській області.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Украина,СБУ,Земля,рейдерский захват,рейдеры
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.