Анна Горбань: «Я вважаю, що українці — одна з найрозумніших націй»

18 вересня 2019, 03:11
Власник сторінки
kseniya.sladkevych@gmail.com
0
70
Анна Горбань: «Я вважаю, що українці — одна з найрозумніших націй»
Пресконференція проекту «Спільне майбутнє через спільні книжки»

Громадські діячки привертають увагу держави до необхідності запровадження програми з комплексної психологічної допомоги дітям прифронтової зони

Школи в зоні ООС, передовсім, прифронтової зони, вчергове відвідала голова ГО «Розумне майбутнє нації», «Місіс Україна 2018» і «Місіс Планета 2018» Анна Горбань. Цього разу вона привезла дітям 4313 нових книжок, речі та, як завжди, добрі емоції.

Це вже третя поїздка громадської діячки в рамках акції «Спільне майбутнє через спільні книжки», яку вона реалізує протягом 2019 року. До збору книжок, ігор, речей вона залучає відомих акторів, спортсменів, благодійників, закордонних українців і навіть соціально-активних жінок – її колег по конкурсам краси з інших країн — «Місіс Ефіопія 2018», «Місіс Естонія 2017», «Місіс Індія», «Місіс Сінгапур», «Місіс США» та інші.

Під час пресконференції, яка відбулася в Укрінформ, Анна Горбань, голова ГО «Розумне майбутнє нації», «Місіс Україна World 2018» і «Місіс Планета 2018»; Тетяна Петракова, громадська діячка, авторка 500 соціальних проектів, спрямованих на розвиток та підтримку творчих талантів, Людина Року у номінації «Нова Генерація», телевізійний експерт та Олена Рихальська, кандидат психологічних наук, психотерапевт, тренер в галузі психології успіху та сімейної психотерапії підсумували результати третього етапу акції «Спільне майбутнє через спільні книжки» та наголосили на терміновій необхідності запровадження державної програми з психологічної допомоги дітям прифронтової зони.

«Коли у дітей є мрії, але водночас є «стіни», які не дають їм вийти з цього світу, наче у них немає ніякого іншого шляху, аніж ця руйнація, то вони вважають, що це їхнє життя назавжди. Моя місія — показати, що їхнє життя величезне, щасливе, вони - українці. А я вважаю, що українці — одна з найрозумніших націй. Тому я хочу, щоби наші українські діти знали, що вони найкращі і мають право на щастя, як і всі у цьому світі. — сказала Анна Горбань. — З цих пір я буду залучати максимальну кількість педагогів і психологів задля того, аби вони працювали з цими дітками»

Громадська діячка подякувала всім, хто долучився до третього етапу акції.

«Якщо під час першого етапу я везла 1463 книжки, під час другого — 1000, то цього разу ми везли 4313 книжок, передовсім, завдяки Міністерству інформаційної політики України, яке надало більше трьох тисяч книжок. — відзначила Анна. — Також я дякую присутній тут Тетяні Петраковій, яка підтримує мене в цій ініціативі від самого початку, видавництвам «Кальварія», «Самміт-книга», «Просвіта» й Світлані та Інні Капрановим, які також надали книжки, генеральному директору будівельної компанії Quik House  Олександру Білостоцькому, діловому глянцю Ukrainian people та виданню Fashion of Diplomacy, Олені та Олександру Алєйніковим і Спілці жінок України за організаційну та інформаційну підтримку.

Тему необхідності психологічної допомоги дітям прифронтової зони продовжила Олена Рихальська.

«На сьогодні люди, які живуть у межах військових дій, перебувають в певному емоційному та психологічному тонусі. З цього питання існує низка досліджень, історичних і сучасних. Під час військових дій люди «збираються», але як тільки війна закінчується, починають хворіти, видавати різні психологічні реакції — страхи, агресію, тривожність. Це те, що чекає діток, якщо буде зафіксована подібна психотравматична ситуація. — пояснила психолог. — Тому потрібна робота спеціально підготовлених психологів: вони мають розуміти, куди вони їдуть, вони мають побувати там до того, як складуть спеціальні програми». Олена Рихальська сказала, що готова взяти участь у такій роботі та лобіюванні цих питань, оскільки на сьогодні нічого не робиться в цьому напрямку.

Тетяна Петракова, яка постійно працює з дітьми зі сходу, наголосила: «Сьогодні більше, ніж чверть мільйона дітей втратили свої домівки, більше, ніж чверть мільйона дітей відчули на собі подих війни. І, не дивлячись на те, що вже п’ять років цій так званій гібридній війні, важливі соціальні проекти для цих дітей роблять волонтери. Саме вони сьогодні підтримують наших дітей. Якщо ми хочемо бачити в майбутньому нашу Україну сильною та незалежною, ми повинні розуміти, що наше майбутнє — в очах наших дітей. Яким воно буде залежить від наших українських дітей та від тих цінностей, які ми будемо закладати. Сьогодні ми, звісно, програли інформаційну війну і коли ми їдемо до дітей, ми повинні їм розповідати, чому йде війна на Сході, чому одні боронять свою країну, а інші намагаються її загарбати. Тоді вони не будуть повторювати наших помилок і в Україні ніколи не буде війни. Тому що діти повинні це розуміти, чому сьогодні вони знаходяться в таких умовах».

Громадські діячки повідомили про свій намір найближчим часом сконцентрувати зусилля на лобіюванні створення комплексної державної програми допомоги дітям прифронтової зони. Анна Горбань також нагадала попередні домовленості її громадської організації «Розумне майбутнє нації» з іноземними колежанками створити міжнародний фонд допомоги цим дітям і намір звернутися за підтримкою в цьому процесі до Першої леді України.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: суспільство,психологи,Донбас,діти,війна,допомога,благодійна допомога,наші діти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.