РПЦвУ на службі в проросійських політиків

03 липня 2019, 14:17
Власник сторінки
0
22

Відповідно до законодавства України політична агітація в релігійних спорудах заборонена. Проте представники Московського патріархату вже давно є політично заангажованими служителями.

На початку виборчої кампанії в Україні, найбільш одіозні та скандальні представники РПЦвУ просто приймали участь у черговому з’їзді політичної партії Бойка-Медведчука, а тепер ж, керівництво цієї Церкви навіть не приховує відкритої агітації на підтримку проросійських політиків.

         Так, сьогодні на одному із офіційних рупорів РПЦвУ було оприлюднено звернення митрополита Запорізького Луки, який закликав вірян прийняти участь у  парламентських виборах та віддати свій голос виключно за лояльного до РПЦвУ кандидата. «Каждый из нас должен сделать свой выбор в пользу какой-либо политической силы, и мы, как верные чада канонической Украинской Православной Церкви, обязаны основывать свой выбор на том, как относятся претенденты на власть к нашей Матери-Церкви» - заявив митрополит Лука.

         Чим ближче до дня виборів, тим частіше священники Московського патріархату під час звершення богослужінь проводять політичну агітацію за ПОТРІБНИХ КАНДИДАТІВ, які, в обмін на лояльність обіцяють надати преференції у вигляді чергових земельних ділянок та дорогих автомобілів.

         Також, депутат від Опозиційного блоку і за сумісництвом головний спонсор Московського Патріархату в Україні заявив, про те, як їхня політсила буде використовувати  «самостійну і незалежну УПЦ МП». Зокрема, він стверджує, що треба «задействовать в полной мере миротворческий потенцал Украинской Православной Церкви» для відновлення довіри жителів Донбасу. На його думку такий потенціал в РПЦ в Україні є доволі великим, адже вона «осуществляет свое служение на всей территории Украины – и подконтрольной правительству, и неподконтрольной». Окрім цього депутат прямо вказав, що РПЦ в Україні будуть використовувати (!!!) в «во всех переговорах».

Примітно, що багато проросійських ресурсів піарячи ці тезиси не вказують, що Опозиційний блок буде використовувати Церкву у власних цілях. Хтось ще сумнівається що Росія використовує Церкву як засіб маніпуляції і впливу на свідомість громадян?

Після такої заяви незрозуміло як сама РПЦ в Україні після благословення сепаратистів буде відновлювати цю довіру, адже у більшості українців вона сама давно втратила цю ж довіру. Та й взагалі якби ця Церква від самого початку чітко заявила про свою патріотичну українську позицію, а її окремі представники не пропагували за Новоросію і не називали на проповідях війну на Донбасі – «междоусобной братской бранью», то можливо б і війни цієї і не було б взагалі, і не потрібно було «врачевать глубокие раны»?

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.