Заява Представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях

19 березня 2019, 14:22
Власник сторінки
0
994
Заява Представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях

Щодо комунікації спеціальних доповідачів ООН стосовно порушень прав віруючих УПЦ

30 жовтня 2018 року було підписано комунікаційну заяву Спеціального доповідача ООН з питань позасудових страт без належного судового розгляду та довільних страт, Спеціального доповідача ООН з питання про заохочення та захист права на свободу думок та їх вільне висловлювання, Спеціального доповідача ООН з питання про права на свободу мирних зібрань та асоціацій та Спеціального доповідача ООН з питань свободи релігій та переконань. Цей документ є запитом вище зазначених Спецдоповідачів до держави Україна з метою отримати відповідь з роз’ясненнями щодо фактів порушень прав віруючих Української Православної Церкви.

Комунікаційний запит охоплює практично всі види порушень прав віруючих УПЦ, а саме захоплення храмів, спроби зриву Всеукраїнської хресної ходи, не розслідування кримінальних проваджень, відкритих на підставі заяв віруючих, випадки нападів на журналістів, що висвітлюють тематику порушень прав православних вірян.

Характер заяви Спеціальних доповідачів ООН до держави Україна з приводу порушень прав віруючих УПЦ є резонансною подією, тому що ця комунікація є засобом міжнародного дипломатичного впливу та формою обґрунтованого втручання міжнародної спільноти у внутрішні справи України. Вона реалізується у випадку встановлення Спеціальними доповідачами ООН достатніх фактів, які дають підстави вважати, що в країні існують ознаки суттєвих порушень прав людини.

Фактично вперше представники міжнародної спільноти, наділені спеціальною дипломатичною та правовою зобов’язуючою компетенцією, відкрили офіційне провадження по фактах порушень прав віруючих УПЦ та спрямували до держави Україна запит, який ґрунтується на зобов’язаннях України виконувати міжнародні стандарти щодо захисту прав людини на своїй території.

Окрім комунікаційної заяви Спеціальних доповідачів ООН занепокоєність порушеннями прав віруючих УПЦ висловило й Управління Верховного комісара ООН з прав людини у своїй доповіді  «Громадський простір та основоположні  свободи перед президентськими, парламентськими та місцевими виборами в Україні у 2019-2020 рр.»

Комунікаційній заяві Спеціальних доповідачів ООН передували численні звернення релігійних громад та віруючих УПЦ, правозахисних організацій в межах спеціальних процедур ООН, які уповноважені розглядати індивідуальні та колективні скарги. Згідно з міжнародним правом та резолюціями Ради з прав людини ООН, держава Україна була зобов’язана у встановлений термін, який складає 60 днів, надати Спеціальним доповідачам відповідь на їх комунікаційну заяву, що не було зроблено.

Факт ухилення від надання відповіді свідчить про нехтування високопосадовцями України норм міжнародного права та демократичних європейських стандартів прав людини у державі, що негативно впливає на міжнародні рейтинги країни у світі.

Зважаючи на викладене, вкотре звертаємо увагу представників органів державної влади, політичних партій, громадських організацій та усіх зацікавлених осіб на неприпустимість порушень прав громадян України – віруючих Української Православної Церкви.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.