Смерть заради життя

27 сентября 2018, 15:05
Владелец страницы
0
3643
Смерть заради життя

Бувають випадки, коли людина навмисне йде назустріч болю та навіть смерті. Наприклад, коли жінка погоджується народити дитину, а чоловік йде захищати свою Батьківщину.

Хрест Господній завжди був, є і буде чимось надто незрозумілим для тих, хто сприймає життя виключно як реалізацію своїх власних бажань. Хрест - не про бажання і егоїзм, Хрест - про обов’язок і жертву. Більше того, Хрест - це символ любові, який розкриває перед нами сенс страждань. 
Страждати не любить жодна жива істота. Свідомо чи несвідомо, але всі (або майже всі) живі організми намагаються максимально уникнути страждань. А людина взагалі біжить якнайдалі навіть від найменшого натяку на страждання. 
Дійсно, людський організм та психіка побудовані так, щоб попереджувати нас про небезпеку - «туди не йди - там глибоко», «це не бери - воно пекуче», «від цього втікай - воно може вкусити». І ми, зазвичай, дослухаємося до цих попереджень. Якщо ж не дослухаємось і прагнемо спричинити собі страждання, то в нашому суспільстві це, радше за все, розлядатиметься як психічне відхилення. Норма - це відсутність болю та дискомфорту. 
Проте, незважаючи на такий підхід до проблеми, бувають випадки, коли людина навмисне йде назустріч болю та навіть смерті. Наприклад, коли жінка погоджується народити дитину, а чоловік йде захищати свою Батьківщину. Бувають і інші схожі ситуації, але так чи інакше, всі вони мають одну причину - жертва заради іншої людини. 
В Євангелії Христос говорить так: «Немає більше тієї любові, якщо хто душу свою положить за друзів своїх». Тільки в цьому випадку, у випадку жертовного підходу до страждань, вони не будуть сприйматися як щось ненормальне і матимуть сенс. Цей сенс - це любов. 
Без любові будь-яка жертва не може мати виправдання, тому що буде безадресною, тобто не матиме зворотньої відповіді. Дієва любов - це завжди діалог. Тому що, той хто любить, дослухається до об’єкта любові і намагається зробити все для того, щоб ощасливити його. І якщо для цього потрібна жертва, то вона приноситься без вагань. 
Християнство нам каже, що Бог любить людину. Свідчення цієї любові - це Хрест, який ми сьогодні бачимо перед собою. Бог іде на смерть для того, щоб цією жертвою дарувати нам життя. Він нічого не вимагає взамін. Просто тому, що знає - все одно ми не зможемо любити так, як любить Він. Єдине, про що Господь нас просить, це прийняти цю Жертву, пустити Її в наше життя, не відвертатися від Неї. Більше того, через Його Жертву і ми можемо долучитися до вічного сенсу нашого буття, який полягає в тому, щоб шукати блага для іншої людини. Саме тому християнство - це постійний Хрест, це постійна жертва, яка зрештою закінується невимовною радістю. Тому що той, хто знає заради чого він може померти, точно знає заради чого вартує жити.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.