Роки, що змінили нашу ментальність

12 декабря 2017, 17:13
0
3165

Після подій, які сколихнули Україну і світ у 2014 році, збігло зовсім мало часу, відбулося багато змін як політичних, так і соціальних.

Зі сторони Європи, Америки і тим більше Росії щоденно лунають неоднозначні заяви та рішення, що тим чи іншим чином впливають на життя простих українців.

На фоні всіх подій і конфліктів не можна не відмітити тих тектонічних змін, що відчула Україна після Революції гідності та смертей сотень молодих солдатів на фронті. Українці назавжди перебудували свої погляди та поступово починають викорчовувати вросле радянське коріння із свого менталітету.

Зміни в суспільстві вплинули на кардинально різні соціальні та вікові групи громадян. Підкреслимо найбільш феноменальні із них.

Перше, що хочеться відмітити це перебудову, яка відбулася у свідомості. Багато людей почали сприймати світ кардинально інакше і цьому посприяло багато змін у державі. Найбільш помітною сміливо можна назвати реформу української поліції. Переворот, що стався у системі правоохоронних органів кардинально змінив ставлення українців до цієї силової структури.

Ще років чотири-п'ять тому, побачивши міліціонера на вулиці, більшість пройшла би повз із кам'яним обличчям, подумки молившись щоб раптом він її не зачепив. Сьогодні ж поліція – це бренд.

Помітивши патрульну машину чи поліцейських ми не відчуваємо страху чи дискомфорту, тепер ми сприймаємо їх як захисників. Поліція стала дійсно прекрасним показником того, як можна за короткий проміжок часу розбити бетонну стіну корумпованої системи, що існувала в країні десятки років.

Новий український поліцейський – це прогресивний, молодий і освідчений громадянин із чіткою громадянською позицією. Звісно ж у цій системі теж є свої підводні камені, недомови і пересуди, але все це ніщо у порівнянні із тим, як реформа вплинула на українців, як покращила їх життя та сприйняття світу.

Не можна оминути ще одну карколомну зміну, що повністю перевернула наші життя – взаємодопомогу, простіше кажучи волонтерство. Скільки разів до 2014 року ми чули це слово? Нам пригадати важко. Але волонтери це дійсно система, яка з'явилась в Україні і врятувала тисячі життів.

Завдяки небайдужим на фронт передається їжа, одяг, спорядження та речі першої необхідності. За підтримки волонтерів сотні солдатів отримали медичну допомогу, протези та пройшли дорогі курси реабілітації і терапії. Саме волонтерство стало прикладом того, що ми раніше не мали і чому навчились.

Зауважимо, що люди із радянським складом розуму і "рускім міром" у серці подібних практик не мали. У розумінні таких індивідів їх має оберігати і утримувати держава. Але люди із подібним менталітетом забувають одну маленьку та неабияку важливу істину – держава це і є люди. Без людей її не буде існувати. І поки небайдужі не згуртуються та не почнуть допомагати один одному, думаючи не тільки про себе - дива не станеться. Тому на фоні всіх подій волонтери стали справжніми янголами-рятівниками для багатьох.

Нині волонтерські організації, які утворились для допомоги переселенцям, постраждалим у боях, заклали початок новому руху суспільної допомоги. На сьогодні в Україні діє велика кількість подібних організації для допомоги інвалідам, пенсіонерам, людям без постійного місця проживання та безпритульним тваринам.

Шкода усвідомлювати, що розуміння своєї беззахисності прийшло до українців, коли прийшов агресор. Але це стало поштовхом для стрімкого розвитку обороно-промислового комплексу. Тепер Україна із гордістю заявляє про всі свої військові новинки. На державному рівні фінансуються нові проекти, розвиваються заводи, випускаються нові літаки та проводиться велика робота на користь відповідної промисловості. Українську продукцію можна побачити на міжнародних виставках по всьому світу.

Чого тільки варті унікальні заводи по виготовленню новітніх танків та ракетного озброєння.

Переломним моментом у житті українців став безвізовий режим України з Євросоюзом, який набув чинності 11 червня 2017 року.

Після схвалення рішення про надання українцям права на безвізовий в'їзд до країн Євросоюзу громадяни України масово почали робити закордонні паспорти та частіше виїздити за кордон. Варто зауважити, що тема безвізу була для українців дуже гострою і не один політик намагався нею спекулювати.

Але підписання угоди в результаті дало позитивне продовження історії. Україна заявила про себе на міжнародній арені. Таким чином в країну почали приходити нові компанії, нові інвестори, яким стала вигідна співпраця із українськими партнерами. Яскравим прикладом такого партнерства стали лоу-кост авіакомпанії, що масово забажали співпрацювати із Україною. Та вітчизняні перевізники вирішили не пасти задніх, так Укрзалізниця запустила потяги, що курсують у ближні європейські країни.

І тепер, без перешкод українці можуть їздити та літати практично до всіх держав Євросоюзу.Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Украина,Европа,народ,безвізовий режим,ментальність
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.