Зі святом, Збройні сили України!

6 декабря 2017, 14:24
Владелец страницы
1
129
Зі святом, Збройні сили України!

10 фактів про українську армію, яких ви могли не знати

6 грудня в Україні щороку відзначають День Збройних Сил України. Українці не приховують, що на сьогодні вони найбільше довіряють церкві, волонтерам та армії.
Після анексії Росією Криму та з початком війни на Донбасі довіра українців до ЗСУ неабияк зросла, та й сама армія з її подоби перетворилась на потужну військову структуру, яка здатна захистити своїх громадян.
У День Збройних сил України пропонуємо 10 важливих фактів, які ви могли не знати про українську армію:
1. ТОП-30 найсильніших армій світу
За даними рейтингу мiжнародної компанiї "Global Firepower", у 2017-му році українська армія посідає 30-те місце зі 133 армій держав світу.
За даними цього ж таки британського дослідження, на сьогодні українська армiя має на озброєннi 2449 танкiв, 8217 бойових броньованих машин, 1302 одиницi самохiдної артилерiї, 1669 одиниць ствольної артилерiї, 625 реактивних систем залпового вогню.
Українська військова авіація налічує 39 винищувачів, 66 штурмовикiв, 89 транспортних кораблiв i 34 бойовi гелiкоптери.
2. Одна з найпотужніших армій Європи після розвалу СРСР
Після розпаду Радянського Союзу армія України була однією з найпотужніших у Європі, оскільки успадкувала ядерну зброю та відносно сучасні зразки озброєння та військової техніки.
Тоді під юрисдикцію України перейшли 14 мотострілецьких, 4 танкові, 3 артилерійські дивізії та 8 артилерійських бригад (9 293 танки і 11 346 бойових машин), бригада спецпризначення, 9 бригад протиповітряної оборони (ППО), 7 полків бойових вертольотів, три повітряні армії (близько 1 500 бойових літаків) і окрема армія ППО.
На сьогодні Збройні сили України структурно поділені на 3 види та 2 окремі роди військ:
Сухопутні війська
Повітряні сили
Військово-морські сили
Сили спеціальних операцій
Десантно-штурмові війська України
Інші підрозділи (допоміжного характеру)
3. 250 тисяч особового складу
На час проголошення Україною незалежності чисельність військ в Україні сягала майже мільйона (980 тисяч осіб).
У жовтні 2017-го чисельність Збройних сил України наблизилася до максимально передбаченої законом позначки в 250 тисяч осіб.
4. Перша у світі добровільно позбулась ядерної зброї
Українська армія була першою у світовій історії, яка добровільно відмовилась від володіння ядерною зброєю. Станом на 1 червня 1996 року на території України не залишилося жодного ядерного боєзаряду або боєприпасу.
Восени 2001 року шляхом підриву була знищена остання шахта для запуску міжконтинентальних балістичних ракет, що розташовувались у Миколаївській області. Після цієї події Україна втратила останню можливість оперувати ядерними озброєннями.
5. Жінки і армія
Станом на березень 2017-го в Збройних силах України проходили військову службу та працювали 54 тисячі жінок, з них понад 20 тисяч є військовослужбовцями. Проте в українські армії на сьогодні немає жодної жінки зі званням генерала.
6. Відновлення призову
У жовтні 2013-го президент-втікач Віктор Янукович скасував призов на строкову військову службу. Проте у травні 2014-го після перемоги Революції гідності призов на строкову військову службу був відновлений указом виконувача обов'язків Президента України Олександра Турчинова.
7. Нові погони
5 липня 2016 року Президент України Петро Порошенко затвердив документ "Предмети уніформи і знаки відмінності Збройних сил України", яким прибрав радянські п'ятикутні зірки з погонів українських військових. Тепер на погонах українських армійців з’явились відзнаки у формі ромба.
Розробляючи оновлену символіку на погонах українських військових, фахівці взяли до уваги історичні відомості та традиції української армії ще з часів Запорізької Січі.
8. Сили спеціальних операцій
У січні 2016-го в Україні були створені Сили спеціальних операцій (ССО) – окремий рід сил ЗСУ, до складу якого входять частини спеціального призначення і підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій. Вони мають спеціальні можливості у сферах розвідки, прямих акцій та військової підтримки для виконання складних, небезпечних, інколи політично чутливих операцій, що проводить командування ССО. Все заради єдиної мети – знищення ворога держави.
9. Нове свято
У 2017-му радянська традиція відзначати день десатника в Україні 2 серпня відійшла в історію. Тепер жодних купань у фонтанах у біло-синіх тільниках.
21 листопада в Україні з'явилось нове свято – День десантно-штурмових військ.
Блакитні берети замінили на бордові із новим беретним знаком.
10. Армія Європи, що воює
На сьогодні українська армія є єдиною в Європі та однією з небагатьох у світі, яка веде сухопутну війну – гідно протистоїть ворогові та відстоює територіальну цілісність держави.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: збройні сили,Збройні Сили України,День Збройних Сил України,Збройні Сили. сухопутні війська
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.