Чому в Україні нічого не змінюється?

22 ноября 2017, 17:45
Владелец страницы
Координатор правозахисної платформи «Успішна варта»
0
333
Чому в Україні нічого не змінюється?

Озираючись на минулі роки, страшні події, які забрали тисячі життів, ми розуміємо, що по суті в країні нічого не змінилося. За що боролися, на те й напоролися.

У чому ж причина того, що ми за всіма показниками скотилися далеко вниз і з тугою дивимося на нездійснені надії?

Найголовніша проблема українських громадян у тому, що вони не вміють конкретизувати і планувати життя. Замість того, щоб вимагати від політиків і політичних партій реальних дій, реального бачення того, куди вони хочуть привести країну, як вони збираються це робити, за які ресурси і за який час, ми ведемося на популістські, нічого не значущі гасла і картинки з білбордів. І навіть той факт, що політик не впорався і банально брехав, не заважає громадянам знову за нього і його політичну силу голосувати. Чому так? Чому немає бажання отримати відповіді за невиконані програми, обіцянки, гасла? Може від того, що немає почуття відповідальності за країну, місто, село, вулицю? Розуміння того, що саме ми несемо відповідальність і вибираємо тих, кому цю відповідальність делегуємо в масштабах країни?

Світ змінюється, країни ведуть боротьбу одна з одною за перші місця в рейтингах економічного розвитку, поліпшення життя своїх громадян. Наприклад. Китай на XIX партійному з'їзді висуває дві амбітні цілі. Перша - це до 2021 року побудувати «середньозаможне суспільство». Суть в тому, щоб забезпечити масове процвітання і практично ліквідувати бідність. Друга - перетворити Китай в «повністю розвинену і передову країну» до 2049 року.

А що в цей час твориться в Україні? Може наша еліта заклопотана ідеями того, як перетворити країну і вивести її на шлях процвітання? Ні, наш політикум веде дискусію на рівні: «Петя - барига», «Михайло - наркоман», «Семен - аферист», «Юля - зло». Про ідеї мова не йде зовсім, як і про цінності та принципи.

Політична еліта заклопотана тим, що ще не все розікрала, стурбована власним самозамилуванням, вручаючи премії дружинам високопосадовців за тільки їм зрозумілі досягнення.

А народ у цей час міркує, яку ж... обрати в цей раз. Обговорюємо характеристики ж..., але частіше просто тупо рефлексуємо: «Ця ж... обі...лась, несіть нову!»

Від виборів до виборів міняємо «злу ж...» на «добру ж...». Просто круговорот ж... у владі якийсь.

З такого кругообігу ми не вийдемо, поки не почнемо обговорювати смисли, а не вихваляти чи скидати ж...-в-кріслі, як би їх не звали. Треба вчитися бачити цілі, вимагати від себе і обраних депутатів, президентів ідеї, проекти, інновації та обов'язково терміни і звіти по їх реалізації. Мета не в тому, щоб Михайло або Петя стали Президентами. Мета - збільшення добробуту громадян України до 2020 року на 20%. А Петя і Михайло нехай або працюють для того, щоб забезпечити виконання цієї мети, або звільняють місце для тих, хто знає, як її досягти.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Украина,Євромайдан,Блок Петра Порошенко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.