БІОГАЗОВЕ ПРОТИСТОЯННЯ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ – епілог (?)

13 февраля 2017, 01:32
Владелец страницы
Журналист
0
80
БІОГАЗОВЕ ПРОТИСТОЯННЯ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ – епілог (?)
Розшукові роботи на львовському міському звалищі після трагедії в якої загинуло 4 пожежних.

В Івано-Франківську відбувся тендер на виконання дегазаційних робіт на полігоні твердих побутових відходів поблизу села Рибного. Є дуже богато питань.

В Івано-Франківську на виконання дегазаційних робіт на полігоні твердих побутових відходів поблизу села Рибного. Тендер чомусь проводило КП «Полігон», при тому що такі питання віршує  міська адміністрація. Івано- Франківське комунальне підприємство, починаючи конкурс, наголошувало, що переслідувало кілька цілей. Одна з них - забезпечення  сміттєзвалища електроенергією для роботи сортувальної лінії для відходів;  ще потрібно було будівництво відводів накопичення біогазів, які шкодять довкіллю, і можуть привести до раптових викидів метану. Це спричиняє масштабні пожежі на необлаштованих смиттєвих полігонах, і спровокувало обвал на Грибовицкому сміттєзвалищі під Львовом.

До конкурсу подали документацію дві фірми – фірма «ЛНК» (з головним офісом у Києві), яка має вже десяток успішних завершених проектів із збудуванням електростанцій на біогазі, та чернігівська компанія «Клеар Енерджі», яка є хоч і не є новачком у будуванні різних схожих об’єктів , але ні одної біогазової електростанції ще не ввела в роботу.  

За словами активістів з Івано-Франківська, -«Клеар Енерджі» було з самого початку "визнано перможцем"...  і конкурс бул фікцією. Але якимось чином про проведення цього конкурсу стало відомо у столиці,  і до змагання за право вкласти в проект свої гроші і збудувати біогазову станцію долучилась компанія з американськими інвестиціями «ЛНК». Сам конкурс за своїм змістом був простіше екзаменаційного тесту. Члени комісії, до яких і зараз є питання щодо їх кваліфікації, повинні були ставити бали кожній компанії; за ідеєю цей процес повинен був бути прозорим, і мав обговорюватись з участю франківської спільноти. Але, мабуть,підрахувавши бали, комісія почала робити дива. Так, комісією було заявлено, що учасники конкурсу не представили усіх необхідних документів. Представники «ЛНК» наголосили, що хотіли б бачити рівні умови конкурсу і запропонували членам комісії поїхати до об’єктів обох претендентів, щоб там на місці зафіксувати їх професійність.  Комісія зголосилась. Один з представників ЛНК навіть виклав у себе в фейсбуці фотографії з візиту представників франківського КП «Полігон» до себе на об’єкт.  Фото з інших об’єктів не знайшлось. Але ж казали, що до чернігівчан були питання щодо відповідності того,що вони показали комісії, конкурсним умовам. Перевірити це неможливо, бо комісія нікому нічого не сказала, і в закритому режимі було прийнято рішення на користь «Клеар Енерджі». Чим вони керувались - неясно. Мер міста на це питання не відповідає, і складається враження, що він уникає обговорень усієї цієї історії, чи, мабуть, зовсім не має поняття, що і хто вирішував.

Цікавий факт – «Клеар Енерджі» ще до початку конкурсу вже почала якісь роботи на полігоні в Рибному, навіть почала заключати якісь договори – мабуть, була впевненість, що немає конкурентів, а коли вони з’явились, почала обіцяти КП «Полігон» зробити перший етап робіт за дуже сумнівні терміни. І,судячи по всьому,комунальники ніяких питань з  цього приводу не задавали, що є дуже підозрілим.  

За словами директора «ЛНК» Сергія Клименка, реальний час будівництва такого об’єкта – від 6 місяців, а не два чи три, як обіцяють інші. Але ніхто нічого не перевіряв, не обговорював, результати голосування засекречені, як військові накази.  Усі набрали води до рота - що мер, що керівник КП «Полігон» відмовляються відповідати на питання, і навіть вже не згадують про цю «дуже вигідну» для міста угоду.

Справа в тому, що подібне прийняття рішення «тишком-нишком»  частіше всього є ознакою якоїсь корупційної схеми. Але ж «Клеар Енерджі» вкладає не свої кошти, і не кошти міста, а обіцяє вкласти кошти інвесторів, і от тут є питання – під яку гарантію? Якщо проект не буде реалізовано, хто буде відповідати перед інвестором? Місто? Мер? Чи все ж таки призначать відповідальним директора звалища, який, як я вже друкував вище, чомусь вирішує ті питання, які є в компетенції керівництва міста. Тому незрозуміло – хто і як вирішував, хто і як голосував, чому засекретили протоколи комісії, чому неопрелюднений склад комісії. Історія з львівським сміттєзвалищем  вчить нас, що подібні дії, які є ознакою корупції, можуть призвести до трагедії з людськими жертвами. І мені дуже прикро, що франківська громада не звертає уваги на те, як міська адміністрація вирішує нагальні питання, пов’язані з життєзабезпеченням та безпекою міста. Робить ці рішення непрозорими і ігнорує питання щодо їх законності. Мабуть, перший, хто повинен схаменутись і перевірити результати конкурсу – сам мер міста… але він навіть не хоче про це говорити.  Може, вже збирається на підвищення? Чи знає щось таке, про що суспільству не треба розповідати?


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: сміття,Івано-Франківськ,спалювання сміття,Івано-Франківщина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.