Пам'ять, що породжує лють.

30 січня 2017, 07:21
Власник сторінки
0
141
Пам ять, що породжує лють.

Харківські патріотичні організації відзначили річницю бою під Крутами.

Недільного ввечері 29 січня незважаючи на сильний мороз, під пам'ятником Тараса Шевченка в Харкові зібралося безліч активістів патріотичних організацій міста, таких як Свобода, Правий Сектор, а також небайдужих до історії боротьби за незалежність України громадян. Присутні вшанували річницю боїв під селом Крути, що відбулася 29 січня 1918 року, коли 300 українських школярів і студентів 5 годин боролися проти чотирьохтисячного підрозділи Червоної гвардії, що істотно перевершували їх у озброєнні.

В бою під Крутами захисники української державності призупинили наступ противника і зробили організований відступ, руйнуючи за собою шляхи і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Відновити наступ на Київ армії Муравйова довелося не залізничною колією, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклих дорогах. Ця затримка ворога дозволила українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність. Навіть сучасників тієї епохи особливо вразила страта більшовиками двадцяти семи молодих людей, що потрапили в полон після бою. На похороні у Києві біля Аскольдової могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинку вірш «Пам'яті тридцяти».

Сьогоденні патріоти України називають захисників станції під Крутами першими з «кіборгів» в Українській історії, а події того часу явним прикладом того, якою ціною може обернутися роз'єднаність, честолюбство і некомпетентність українських політиків.

Присутні на заході активісти почали його з спалення перевернутого радянського прапора, продовживши смолоскипною ходою вулицями Гіршмана і Пушкінської, з гучними вигуками вкрай невтішного змісту, причому не тільки на адресу сучасних окупантів і комуністів, але і в сторону сьогоднішній Української владі. Завершилася хода молитвою біля пам'ятника воїнам УПА в Молодіжному парку.

Подробиці заходу у фотоальбомі і відеосюжеті...

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Харків,Крути,факельное шествие,Крути герої пам'ять Україна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.