ХРИСТИЯНСЬКІ ЦІННОСТІ В ДЕМОКРАТИЧНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

10 ноября 2015, 12:53
Владелец страницы
Народний депутат України
0
56

Тут розглядається питання про співвідношення християнських цінностей і основоположних свобод людини в демократичному суспільстві.


В попередніх дописах було обґрунтовано обрання християнства як органічної для нашого народу світоглядної і морально-етичної платформи, на основі якої мають будуватися моделі суспільного, культурного і соціально-економічного розвитку України, розглянуто питання людини і її свободи в християнствіосновоположних свобод і прав людини в демократичному суспільстві.

Сьогодні розглянемо питання про співвідношення християнських цінностей і основоположних свобод людини в демократичному суспільстві.

Пропонується, взявши за основу християнство як органічну для нашого народу світоглядну і морально-етичну платформу, побудувати модель суспільного, культурного і соціально-економічного розвитку України, використавши демократичні цінності таким чином, щоб вони узгоджувалися з цінностями християнськими.

Яким же чином це зробити?

Ми чітко усвідомлюємо, що свобода людини полягає в усвідомленому прояві своєї волі, а свободою для християнина є усвідомлене добровільне підпорядкування Богові, неухильне дотримання заповідей Божих.

На перший погляд досить суперечливі і навіть протилежні підходи.

Насправді ж ні.

Світоглядною і морально-етичною платформою ми обрали саме християнство. Християнські цінності чітко викладені в десяти заповідях Божих, які були дані пророкові Мойсею на горі Синай (Вих. 20:2-17) та дев'яти заповідях блаженства Нагірної проповіді Ісуса Христа (Мт. 5:3-12). Це питання було розглянуто в одному з попередніх дописів.

Таким чином, кожен християнин усвідомлено, добровільно і безумовно підпорядковує всю свою життєдіяльність зазначеним заповідям Божим. І кожен християнин окремо, і християнська громада в цілому можуть послуговуватися демократичними цінностями в тій мірі, в тій їх частині, яка не суперечить, а повністю відповідає саме християнським цінностям.

У такий спосіб може відбуватися розбудова християнського демократичного суспільства, в якому, наприклад, сімейні цінності полягають у створенні чоловіком і жінкою гармонійної і стабільної родини, в якій будуть народжуватися, зростати і виховуватися діти.

Іншим варіантом демократичної реалізації права на створення сім'ї, який спостерігається в ряді цілком демократичних країни, є створення одностатевих "сімейних" пар і партнерств. Більше того в ряді демократичних країн їм дозволено всиновляти дітей. І хоч така реалізація права на створення сім'ї відповідає демократичним цінностям, вона цілком суперечить цінностям християнським, а отже відкидається у християнському демократичному суспільстві безумовно.

Таким чином, в християнському демократичному суспільстві демократичні цінності використовуються в тій мірі і в тій їх частині, яка органічно відповідає і узгоджується з цінностями християнськими.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.