Дієта по-українськи або «сахара не надо»

27 августа 2015, 22:49
Владелец страницы
журналіст, громадський діяч
0
212

В магазин ходжу зі своїм пакетом, цукерки не купую, а торгову марку «Nivea» замінила на «Зеленую аптеку». Думаєте, хочу змін в житті? Хочу, але не таких…

Всі ми добре з дитинства пам’ятаємо казку «Аліса в країні чудес» і той момент, де дівчинка з’їдає тістечко і стає маленького зросту. Зараз схожу картину можемо спостерігати з українською корзиною споживача. Майже не щодня вона зменшується і зменшується.

Мабуть, частенько доводиться помічати в своєму житті парадоксальний процес – гроші в супермаркеті залишили, а по факту нічого й не купили. Ні-ні, це не в супермаркеті вас обдурили, це питання стосується зовсім інших людей.   

За даними 2013 року українці витрачали 55% свого доходу на продукти харчування, зараз же ця сума чи не 98%. А куди ж подіти ті 2%, які залишились? На жувальні гумки…і то якщо вистачить.  До прикладу, жителі європейських країн витрачають на їжу максимум 20% свого доходу. Повноцінна корзина українського споживача налічує 300 послуг. Якщо подивитись на країни Європи, то цифри відмінні. Наприклад, в Англії – 350, в Іспанії та Німеччині – 480.

ООН визначила світовий граничний розмір доходу на людину і він складає 510 доларів. А це означає те, що людина, яка середньо  отримує в місяць менше, вважається бідною. Мінімальна зарплата українця складає 1218 грн, а 510 доларів на сьогодні - це близько 11-ти тисяч гривень. Людина, яка не має математичної освіти і навіть та, яка ніколи не вміла логічно мислити, зрозуміє, що щось тут не так.

Замість двох ложок цукру в чай кладемо одну, або й взагалі відмовляємось від солодкого. Речі, що призначені для одноразового використання іноді стають багаторазовими, навіть дуже багаторазовими. Холодильники пустіють, нерви здають…скільки ще так буде тривати?

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Бедность,потребительская корзина,зарплата
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.