У судовій системі проводять суто косметичний ремонт

28 травня 2014, 20:09
Власник сторінки
0
23

Переобрання 80% голів судів різних рівнів знову на свої місця говорить про те, що механізм судової реформи далеко не досконалий.

«Переобрання 80% голів судів різних рівнів знову на свої місця говорить про те, що механізм судової реформи далеко не досконалий. Адже головний критерій - це не зміна кількості, а то, стали суди в Україні менш продажними. Ми бачимо, що цього ефекту немає, все залишається, як було», - сказав політолог Олександр Палій.

Політолог нагадав, що за останні кілька місяців можна не згадати один випадок, коли з-під варти випускали озброєних людей, які вчиняють злочини, і корупціонерів.

«У зв'язку з цим можна говорити, що Україна потребує більш глибокої судовій реформі, ніж ці косметичні зміни, які були затверджені. Є різні варіанти обрання суддів. Один з них - набирати суддів за рекомендаціями громадських організацій, а потім вже надавати державним органам по черзі вибирати їх. Інший - обирати суддів нижньої ланки, а вони вже будуть вибирати когось на більш високі посади. Тобто, існують різні варіанти, але запропонований на сьогодні - це лише косметичний ремонт системи», - вважає він.

Крім того директор Соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко зазначив: «Реформувати судову систему дуже важко. Ще в Біблії написано, що люди, які володіють знанням законів, тобто судді і прокурори, - це найбільш важко перебудовувана система. Очистити її складно, адже судді прикриваються статусом, документами, законом. Суд стане останньою сферою, яка піддасться люстрації або перебудові, адже вона насилу піддається змінам».

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: коррупция,суд,люстрация
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.