УКБС: ПАРЛАМЕНТ ЗБЕРІГ ТАЄМНИЦЮ ДЕПОЗИТІВ ТА ЗВІЛЬНИВ ВКЛАДНИКІВ ВІД ТЯГАНИНИ З

4 июля 2014, 16:20
Экономист
0
63

Верховна Рада врахувала позицію Асоціації „Український Кредитно-Банківський Союз”

Верховна Рада врахувала позицію Асоціації „Український Кредитно-Банківський Союз” щодо недоцільності подвійного оподаткування процентів з депозитів населення та зобов’язання усіх вкладників і володільців зарплатних, пенсійних або інших соціальних карток звітувати про отримані проценти до податкової. З 1 серпня 2014 р. банки самостійно перераховуватимуть до держбюджету суми нового податку та звітуватимуть, не розкриваючи таємницю вкладів. Про це повідомляє прес-служба Асоціації.

Експерти УКБС вважають, що запровадження даного порядку оподаткування матиме значні переваги як для вкладників, так і для фінансових установ та держави. Адже усувається подвійне оподаткування нарахованих процентів з банків, які згідно попередньої редакції законопроекту, мали б сплачувати податок на прибуток з витрат на нарахування процентів. А також з вкладників, які одночасно сплачували б податок з отриманих за вкладами процентів та були зобов’язані щоразу звітувати до податкової.

Важливою нормою для населення є звільнення від оподаткування процентних доходів за поточними рахунками для нарахування заробітної плати, пенсії та стипендії. Крім цього, запроваджується єдина лінійна ставка на рівні 15% за процентними доходами замість прогресивного оподаткування пасивних доходів фізичних осіб. Одночасно фізособи, яким у період з 1 липня 2014 р. до 1 серпня      2014 р. було нараховано процентні доходи за вкладами за прогресивною шкалою, звільняються від обов’язку їх декларування та сплати податку з таких доходів.

При цьому, забезпечуються стабільні надходження до Держбюджету протягом всього року (банки будуть утримувати та  перераховувати податок до бюджету щомісяця) та зменшуються витрати на адміністрування податку (зменшення потреби прийняття та обробки близька 20 млн. декларацій вкладників).

УКБС вважає, що законопроект із запропонованими до другого читання змінами дозволить дотриматись закріплених у Податковому кодексі принципів економічності та розумності оподаткування, збереже інститут таємниці банківського вкладу та дасть більший економічний ефект на користь державного бюджету.

«Важливо, що Парламент підтримав збереження таємниці банківського депозиту, адже відомості про кожного конкретного вкладника та розмір вкладу не будуть передаватися до податкових органів, а вкладників звільнено від тяганини з декларуванням доходів у вигляді процентів, отриманих за депозитом. - зазначає Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. -  Одночасно, для зручності вкладників увесь вантаж функцій податкового агента по нарахуванню, сплаті і звітуванню таких доходів візьмуть на себе фінустанови, в яких розміщено депозити».

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости бизнеса
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.