УКБС-ВРУ: «ПОДАТОК НА ВИТРАТИ» ЗНИЩИТЬ БАНКІВСЬКУ СИСТЕМУ

19 июня 2014, 21:21
Экономист
0
69

УКБС розкритикував спішно подані Урядом та прийняті Парламентом зміни до ПКУ щодо оподаткування доходів від капіталу

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз», виражаючи консолідовану з НБУ позицію, звернулася до Парламенту щодо неприйнятності запровадження спеціального податку з доходів по депозитаx фізосіб та додаткового оподаткування утримачів депозитів. Це спровокує нову хвилю відтоку з банків коштів населення, які є основним ресурсом кредитування, та матиме негативні наслідки для всієї економіки.

Так, банківське співтовариство висловлювало суттєві зауваження до законодавчої ініціативи Мінфіну «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від капіталу» на етапі її громадського обговорення. Однак, не зважаючи на це, законопроект без їх врахування у терміновому порядку 18.06.14 р. подано до Парламенту, а 19.06.14 р. прийнято за основу із скороченим терміном підготовки до другого читання (реєстр. № 4101а від 18.06.2014, далі – законопроект).

Даним законопроектом передбачено запровадження «спеціального податку на прибуток для фінустанов (банків та кредитних спілок)», який нараховуватиметься на суму процентних доходів фізосіб за вкладами (депозитами), поточними та іншими рахунками за ставкою податку на прибуток 18%.

Одночасно процентні доходи стають базою оподаткування за прогресивною шкалою при сплаті  податку на доходи фізосіб (за ставкою від 0% до 10% залежно від розміру нарахованих процентних доходів).

Отже, це подвійне оподаткування – фінустанови та вкладника.

Законопроект також передбачає розкриття банківської таємниці та передачі відомостей про отриманий дохід кожного вкладника до податкових органів.

Як відомо, 80% від загального обсягу депозитних коштів належать «великим» вкладникам, доходи яких підпадають під оподаткування та щодо яких буде потрібно подавати відомості до податкової. Тому існує ймовірність, що дана група вкладників                   для збереження своїх статків виведе кошти з банківської системи. Враховуючи питому вагу цих вкладів, то відтік депозитів може скласти понад  300 млрд. грн.

Це призведе до краху банківський системи, оскільки для дотримання нормативів банк вимушений буде або шукати альтернативні кошти, або попаде під санацію.

УКБС зазначає, що оскільки депозити населення складають близько третини пасивної бази банківської системи, то стягнення спецподатку негативно позначиться не тільки на фінансовому становищі банків, а й суттєво обмежить кредитування підприємств та розвиток вітчизняної промисловості.

«Унікальність» введеного податку ще в тому, що він, маючи назву «податок на прибуток», фактично нараховується на витрати фінансово-кредитних установ. Що прямо суперечить меті оподаткування, власне, прибутку.

«Розуміючи актуальність проблеми наповнення держскарбниці, в УКБС пропонують повернутися до чинних норм ПКУ, якими (з початку 2015 р.) передбачено зрозумілий та простий в адмініструванні податок на процентні доходи, нараховані на вклади фізосіб за єдиною ставкою 5%. Але запроваджувати його треба не раніше серпня п.р.», зауважила Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: налоги,депозиты,ВРУ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.